20. října 2010 12:52 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Jakýsi Držík trefil přesně volej

Bohemians 1905 (zleva: Milan Škoda, Igor Držík) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians 1905 (zleva: Milan Škoda, Igor Držík) | foto: ČTK

PRAHA Pohled na tabulku už začíná být příjemnější. Klokani pod sebou stále s přehledem drží týmy jako Ostrava, Liberec či Slavia. K tomuto nezbytnému minimu se však konečně přidal také celkový vzestup – jsme desátí a pohárovou Evropu máme na dostřel.

K pátečnímu potupení Liberce však vedla trnitá cesta. Naši chlapci hráli v prvním poločase celkově ještě hůř než rudoši v Sokolově, útok byl ještě impotentnější než mají sešívaný a záložníci běhali ještě pomaleji než chachaři. 

To všechno se však ve druhé pětačtyřicetiminutovce změnilo. Odstartovala to nejméně pravděpodobná událost v českém profesionálním fotbale – jakýsi Držík trefil volej zpoza vápna přesně a prudce k tyči. Slibuji, že už si příště budu pamatovat jeho jméno i tvář. Potom už šlo všechno hladce. Druhý hřebíček do liberecké rakvičky nadvakrát zatloukl Škodovka originálním způsobem – jen málokterý světový hráč umí poslat balon do tyče tak, aby se k němu vrátil a on mohl pohodlně skórovat...

Čtěte také

A třetí gól? Taky paráda. Harťas udělal ze tří obránců solné sloupy a jen nezažranost jeho mladého spoluhráče Nešpora ho připravila o zápis do listiny střelců. V optimismu mě utvrzuje los dalších dvou kol. Nejprve jedeme v neděli do Olomouce, v dalším kole doma přivítáme rudochy, tedy druhý a třetí tým tabulky. To je skvělá příležitost ukrojit z jejich náskoku.

Třeba na Spartu přijde do Edenu víc diváků v zelenobílém než minulý pátek. Dva a půl tisíce je opravdu málo. Tento idiotský fanouškovský bojkot nás sráží na úroveň klubu kdysi známého jako Střížkov.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz