24. dubna 2010 14:11 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Loučení s Ďolíčkem a Denisem

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 (Jakub Svízela /vlevo/ a Marek Nikl) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 1. FC Slovácko - Bohemians 1905 (Jakub Svízela /vlevo/ a Marek Nikl) | foto: ČTK

PRAHA Přivézt bod ze Slovácka nebyl úplně špatný počin, ale výhra nebyla daleko. Bohužel se na jaře už poněkolikáté ukázalo, že výkonnost našeho útočníka Bálka se pohybuje na rozhraní první a druhé ligy. Spíš té druhé.

V uplynulém kole bylo zajímavé sledovat, zda mezi sešívanými zůstal nějaký ligový profesionál. Po zhlédnutí sestřihů ze zápasu s Kladnem je zřejmé, že je jeden – brankář Vaniak. Ostatní slávisté se rozhodli, že těch několik kol do konce odchodí. Je to smutné, ale nikoliv překvapivé, sešívaní nejsou jediným českým týmem, jehož hráči na své fanoušky kašlou. Pozoruhodné ovšem je, že naši vršovičtí sousedé vypustili i utkání semifinále sodovkového poháru v Jablonci.

K sešívaným se výkonem a skóre v posledním kole připojili i rudí. Rád bych upozornil pana Chovance na to, že se sedmnácti remízami na titul dosáhnout nemusejí. I proto nechápu, proč mě v posledních dnech příznivci narudlé mašiny atakují větami typu: Doufám, že s tím Baníkem aspoň remízujete! Klokani samozřejmě s Baníkem budou bodovat. Nejspíše vyhrají, ale proč to zajímá sparťany?

Do konce sezony už mnoho kol nezbývá. A závěr se nese ve smutku. Pondělní dohrávka s Baníkem bude pravděpodobně předposledním mačem Bohemky v Ďolíčku. Od nové sezony se budeme muset my fanoušci přesunout o dům dál.
Bohužel u toho s námi nebude jeden z nás. Sektor A5 přijde na ty poslední dva zápasy o svého stálého hosta, dlouholetého novináře MFD. Budeš nám tam chybět Ladislave "Denisi" Verecký.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.
DANIEL CHALOUPKA

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz