Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Tak jsme čtvrtý, no a co?

Sport

  20:00
PRAHA - Klokani opět prokázali, že patří k elitě českého fotbalu. Podařilo se jim otočit zápas s Olomoucí, i když se jim hlavně v první půli vůbec nedařilo. Ve druhém dějství to však už opět byla stará známá Bohemka - přímočaré akce, agresivita, přesné zakončení. Chudáci Hanáci nevěděli, kam dřív skočit.

Bohemians - Mladá Boleslav. foto: ČTK

Bohužel cestu do Evropy nám o víkendu definitivně zatarasil Jablonec. Našim chlapcům tak na konci sezony odešla jedna z motivací. Ale nevadí, ani čtvrté místo není ostuda. A popěvek bohemáckého kotle "tak jsme čtvrtý, no a co" se také celkem dobře poslouchá.

Především však před námi stojí úkol/výzva v podobě páteční předehrávky s rudochy. Nebude to příliš hezká podívaná (na Letné se nám herně zrovna nedaří) a ani bezbranková remíza duši fanoušků nepotěší - hlavně těch sparťanských.

Bod z Letné ale bude důležitý přinejmenším ze dvou důvodů: vzdálí rudochy od titulu a zároveň definitivně potvrdí, že klokani skončí v tabulce před sešívkami. Kdo by to byl před startem sezony řekl... Sedmadvacáté ligové kolo bylo opět poznamenáno jedním jánošíkovským gestem. Topící se Brno dorazilo na Slovácko a začaly se dít věci.

Za mlhou (zákulisních dohod) hustou tak, že by se dala krájet, se odehrála zatím asi největší fraška letošní sezony. Brněnský kapitán Dostálek se nechal hloupě vyloučit, přesto jeho tým bez problémů a bez velkého vypětí zvítězil 2:0.

Rozhoduje se prý na hřišti. Ha ha.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Autoři:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!