18. srpna 2010 15:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Ten přímák byl opravdu přísnej

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fanoušci Bohemians přišli na divizi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Bohemians přišli na divizi. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Fotbal opravdu nemá logiku. V neděli se totiž mezi klokaní střelce (z dorážky) zapsal Bálek, což je asi nejméně důrazný útočník ligy a ani v dalších útočných schopnostech příliš nevyniká. Ale buďme rádi, že i díky němu držíme od začátku sezony na naše poměry těžko uvěřitelný průměr jednoho vstřeleného gólu na zápas.

Nedělní zápas v Jablonci měl vynikající úroveň. Naši chlapci dokázali, že se žádného fotbalového soupeře nezaleknou. Jen ten výsledek stál za prd. A je třeba vyslovit naprostý souhlas s názorem trenéra Hoftycha, že ten přímák, ze kterého Jablonec vyrovnal, byl opravdu přísnej. S tím ale už vůbec nic nenaděláme.

Výkony Bohemky jsou ve srovnání s minulou sezonou spíš příjemným překvapením: klokani pálí ze všech pozic, velmi často si nahrávají po zemi a někteří z nich dokonce udělají kličku. Jen ta obrana nějak skřípe. Liga má za sebou pět kol a Bohemka už dostala sedm gólů. V minulé sezoně to byly góly tři.

Ale nevadí, to se jistě zlepší. Líbivý ligový los k tomu nabízí dokonalou příležitost. Čekají nás čtyři kola, z nichž je třeba vytěžit nejméně deset bodů: s Budějovicemi, v Teplicích, s Ústím, s Příbramí a v Brně. Po této spanilé jízdě bychom se měli nacházet v horní polovině tabulky a se zdravým sebevědomím se chystat na opravdové soupeře, jakými jsou Baník a Sparta.

Mezitím si budeme krátit dlouhou chvíli při zápasech béčka v Ďolíčku jako teď v sobotu. Nebylo to špatné. Vyklepli jsme béčko Vlašimi a pivo, klobásy a chleby se škvarky a cibulí přispěly k pěknému dopoledni. Tak zase příště.

Autor (36) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka
  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz