24. srpna 2011 21:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu BOHEMÁK: Víc zbrklosti v Bartkově podání

Fanoušci Bohemians 1905. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Bohemians 1905. | foto: ČTK

PRAHA Čtyři zápasy, devět bodů. To je celkem slušný start do ligy. S Budějovicemi to nikdy nejsou lehké zápasy a je dobře, že se naši chlapci postupně učí, jak hrát proti papírově slabším soupeřům. Také je skvělé, že dva góly v jednom mači dal jeden z opravdových rychlíků klokaní sestavy David Bartek.

U jeho profilu na našich oficiálních stránkách je napsáno "zbrklý v zakončení". Pokud zbrklost vypadá tak, jak jsme to viděli v neděli, jsem ochoten ji tolerovat.

Mezi dobré zprávy se ale míchají i špatné. Například se u nás ztrácejí lidi a už nejde jen o Nicolase Šumského. Proto se spolu s Václavem Neckářem a Skřivánky na niti sice neptám: Kde je mlíkař? Toho nepotřebujeme tak nutně. Kam se ale podělo naše holohlavé útočné torpédo Martin Nešpor?

Mladý útočník byl naposledy viděn v Jablonci v 69. minutě, kdy střídal. Nesl to nelibě, ani si s nastupujícím Bálkem neplácl. Následně byl vykázán i z lavičky, zjevně si svůj názor na vystřídání nenechal pro sebe. A už se na ni nevrátil -ani teď o víkendu při zápase s Jihočechy. Zkrátka zmizel.

Chtěl bych věřit, že nejde o nic vážného, že se mladá horká hlava zklidní a najde s trenérem společnou řeč, ale zároveň ve mně hlodá červíček skepse. Ať mezi trenérem a hráčem nyní stojí sebevyšší zeď, měli by ji rychle překonat. Vlastnosti zelenobílého kádru se totiž dají popsat mnoha přívlastky. Skvělý, bojovný, vyvážený, zkušený, dravý, sehraný, hladový, rychlý, vítězný, mistrovský... Ale ať hledám, jak hledám, slovo široký v tomto výčtu zkrátka není.

Autor (37) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Daniel Chaloupka, Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!