6. května 2011 18:33 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu OSTRAVÁK: Snad nás z výhry neklepne

Ostrava - Olomouc. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrava - Olomouc. | foto: ČTK

OSTRAVA Jako když nebožákovi na pokraji smrti žízní dáte vodu. Začne lokat i ušima a jeho šokovaný organismus z toho může rázem klepnout pepka. V podobném stavu se nyní nachází fanoušek modrobílých barev. Baník dal po více než čtyřech hodinách kopání do mičudy gól! Baník dokonce skóroval opakovaně! A co víc - Baník po pěti zápasech vyhrál!!!

Baník vyhrál navzdory tomu, že musel v domácím zápase s Budějovicemi dvakrát dotahovat soupeřovo vedení. Nechme stranou, že tohle komické mužstvo by nám nemělo dát gól, ani kdyby si synci na zápas odskočili rovnou z putyky. Konečný výsledek 3:2 má pro fanouška díky nečekanému dramatu o to sladší příchuť.

Baník vyhrál i navzdory trenéru Markovi, který se v poslední půlhodině rozhodl systematicky oslabovat mužstvo. Nejdřív na hřiště poslal Zehera a navrch i Šenkeříka. I přesto jsme dokázali vstřelit vítěznou branku... Famózní představení Krauta a Varadiho (oba zaznamenali gól a asistenci) by mohlo přispět k tomu, že se dvou dříve zmíněných pseudoforvardů v létě zbavíme.

Baník také dokázal v jediném utkání vstřelit tři branky. Na rozdíl od mistrovské sezony, kdy byl takový příděl soupeřům téměř pravidlem, jde o událost vpravdě sváteční. Stejně jsme nadíleli pouze týmům ze sestupových příček - Ústí a Brnu. Tři góly je víc, než kolik jsme dali za osm předcházejících zápasů dohromady.

Čtyři kola před koncem si snad už můžeme vydechnout. Baník bude téměř jistě prvoligový i v příští sezoně. Snad za to vedení a trenér našim plejerům nic neudělají.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Zbyněk Prokeš

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.