Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu OSTRAVÁK: Snad nás z výhry neklepne

Sport

  18:33
OSTRAVA - Jako když nebožákovi na pokraji smrti žízní dáte vodu. Začne lokat i ušima a jeho šokovaný organismus z toho může rázem klepnout pepka. V podobném stavu se nyní nachází fanoušek modrobílých barev. Baník dal po více než čtyřech hodinách kopání do mičudy gól! Baník dokonce skóroval opakovaně! A co víc - Baník po pěti zápasech vyhrál!!!

Ostrava - Olomouc. foto: ČTK

Baník vyhrál navzdory tomu, že musel v domácím zápase s Budějovicemi dvakrát dotahovat soupeřovo vedení. Nechme stranou, že tohle komické mužstvo by nám nemělo dát gól, ani kdyby si synci na zápas odskočili rovnou z putyky. Konečný výsledek 3:2 má pro fanouška díky nečekanému dramatu o to sladší příchuť.

Baník vyhrál i navzdory trenéru Markovi, který se v poslední půlhodině rozhodl systematicky oslabovat mužstvo. Nejdřív na hřiště poslal Zehera a navrch i Šenkeříka. I přesto jsme dokázali vstřelit vítěznou branku... Famózní představení Krauta a Varadiho (oba zaznamenali gól a asistenci) by mohlo přispět k tomu, že se dvou dříve zmíněných pseudoforvardů v létě zbavíme.

Baník také dokázal v jediném utkání vstřelit tři branky. Na rozdíl od mistrovské sezony, kdy byl takový příděl soupeřům téměř pravidlem, jde o událost vpravdě sváteční. Stejně jsme nadíleli pouze týmům ze sestupových příček - Ústí a Brnu. Tři góly je víc, než kolik jsme dali za osm předcházejících zápasů dohromady.

Čtyři kola před koncem si snad už můžeme vydechnout. Baník bude téměř jistě prvoligový i v příští sezoně. Snad za to vedení a trenér našim plejerům nic neudělají.

Autor (28) fandí Baníku, protože má bílé srdce a modrou krev.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...