10. srpna 2011 20:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu PLZEŇÁK: Nuda nebude. Tuňák to jistí

Plzeň - Rosenborg Trondheim (Daněk) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Rosenborg Trondheim (Daněk) | foto: ČTK

OSTRAVA Úvod letošního ročníku se pro nás, zaryté viktoriány, nese v duchu písničkových hitů dua Svěrák-Uhlíř. Aniž by to pánové tušili, už dříve přesně vystihli, jak se to nyní s Plzní má. Po dvou kolech "jdem s děravou patou, máme horečku zlatou... a v dáli se leskne a třpytí náš sen". Tím je tentokrát bezpochyby postup do Ligy mistrů. Liga proto zatím zůstává ve stínu.

Samozřejmě, nedělní klopýtnutí s klokany je nemilé, ale pokud za cenu tohoto zaváhání dohopsáme do milionové soutěže, rozpačitý vstup do ligy bude rázem zapomenut. V boji o vysněný cíl nám los postavil do cesty po Rosenborgu Trondheim opět soupeře ze severu – FC Kodaň. Proto můžeme pokračovat v notování.

"Severní vítr je krutý, počítej, lásko má, s tím." Krutější než vítr je ovšem fakt, že odvetu budeme muset sehrát mimo Štruncovy sady. Pánové z vrchních pater UEFA mají zřejmě jinou představu o podobě stadionu, na kterém se může souboj hrát. Ale mají snad oni oporu v tom, jak přesně vypadá vzorový fotbalový kotel? A není to náhodou Plzeň, kdo z titulu Evropského města kultury udává tón, kterak moderní stánky vypadat mají?

Inu nic, ve hře je tak pro naše fotbalisty i zlověstný dovětek. "K nohám ti dám zlaté pruty (myšleno účast v Lize mistrů), nebo se vůbec nevrátím." Tak zle ovšem určitě nebude. Naše hochy doma přivítáme, i pokud by z ráje, tedy slávistického Edenu, postup nepřivezli. Přece platí, že "nemít prachy – nevadí, ale zažít nudu, joo, to vadí". A že by tým okolo Pavla ‚Tuňáka‘ Horvátha nudil, toho se skutečně bát netřeba.

Autor (26) ještě nevystřízlivěl z mistrovských oslav a už vidí svůj tým v Lize mistrů.

Gabriel Vlk, Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!