30. listopadu 2011 19:49 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Ať nestěhovaví ptáci v zimě z Edenu odletí

Slavia Praha - Baník Ostrava, záložník Slavie Petr Janda (vlevo) a záložník Baníku Dalibor Vašenda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia Praha - Baník Ostrava, záložník Slavie Petr Janda (vlevo) a záložník Baníku Dalibor Vašenda | foto: ČTK

PRAHA Zůstáváme jediným týmem, který se v polovině ligy může chlubit domácí neporazitelností, a zřejmě v tomto ročníku nesestoupíme. A to je asi tak všechno, co nás teď může těšit.

Bezgólová domácí plichta s jedním z nejzoufalejších soupeřů ani předvedený výkon a zejména nasazení proti Baníku důvodem k jásání nejsou.

Slavný motivátor Franz Straka dokázal namotivovat tým zjevně jen na tři zápasy. Možná ve srovnání s jinými trenéry, kteří i něco v kariéře dokázali, není Straka nejdražší. Ale ani po příchodu Řebíčkových dálničních milionů nejsme přece tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci.

Nezbývá než ještě zkusit ukopat slušný výsledek s Libercem a doufat, že v zimě odletí z Edenu i někteří nestěhovaví ptáci do teplých krajin. Třeba na Letnou.

Autor (42) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Miloš Cihelka

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMECHANIK VÝROBNÍCH STROJŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč