Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SLÁVISTA: Investovat do Slavie? Báječný nápad pro blázny

Sparta - Slavia (zklamaný Vaniak). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Slavia (zklamaný Vaniak). | foto: ČTK

PRAHA Remíza v Příbrami není nic, co by vybočovalo z dosavadní slávistické krasojízdy, a střízlivě nahlíženo by byl bod ze hřiště téměř souseda v tabulce docela dobrý výsledek.

Jsou mezi námi i mnohem náročnější. Třeba takový trenér Petrouš. Toho zklamal Adam Hloušek, který ve třetím zápase po dlouhodobém zranění není schopen na postu útočníka, ač skoro celoživotní záložník, dávat hatrick. To je zklamání, a proto šup s asi jediným hráčem, který ve Slavii má potenciálně evropskou úroveň, do béčka.

Stejně tak se zbavme v rámci úsporných opatření Františka Cipra. Odborníků jeho kalibru máme jistě nadbytek. Jen aby se nám to nevymklo. Nějaký šťoura by mohl třeba nakonec dojít k tomu, že je pro něj zklamáním dosavadní výkon pana Petrouše. Jak to, že takový superkouč, který mezi trenéry jistě znamená mnohem víc než třeba Adam Hloušek mezi hráči už se Slávinkou neatakuje čelo ligové tabulky?

Nápad nabídnout akcie klubu fanouškům, aby se sehnaly další peníze, je také výborný. Investovat do klubu, který tají svého majitele a fanoušci se zásadní zprávy o jeho fungování dozvídají z novin, by chtěl jistě skoro každý. Jen nevím, jestli mají sešívaní dost příznivců i mezi pacienty psychiatrických léčeben. Potom by to mohlo vyjít.

Autor (41) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....