Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu SPARŤAN: Dva góly, a jsme přesycení

Sport

  20:26
PRAHA - Lidové mudrosloví praví: Jez do polosyta, pij do polopita. Teoreticky tomu nelze nic vytknout, nicméně praxe odhaluje nedostatky onoho rčení.

Sparta - Bohemians. foto: ČTK

Je zde zaprvé otázka obsahu použitých pojmů, které si lze vykládat různě. Záleží na subjektivním přístupu toho, jenž je ve svém životě naplňuje. Můžeme hovořit o jejich relativním rozměru. Je např. deset piv ono kýžené "polopito"? Znám lidi, pro které je tato dávka pouze startérem delšího pitného procesu. Jsou však i tací nešťastníci, v jejichž případě je desatero piv fatálním konzumačním limitem.

Druhá nesnáz spočívá v aplikaci mudrosloví. Přísluší mu pouze oblast jídla a pití, nebo je jeho působnost obecnější, neřkuli univerzální? Mohli bychom se dlouho oddávat jalovému hloubání v marné snaze najít uspokojivou odpověď na výše uvedené existenciální otázky, ale naštěstí tak nemusíme činit, máme totiž Spartu. Ta nám v posledním utkání, kdy jsme s falešnými klokany ukopali výsledek 2:0, ukázala, jak na to.

Hned zkraje jsme dali dva parádní góly. V té chvíli se nám nad hlavami objevil meč přesycení, až se někteří malověrní začínali v obavách ptát: Jak to všechno skončí? Avšak rudí borci, pamětlivi slov našich předků, hrozící nebezpečí odvrátili.

Marně se snažil zákeřný rozhodčí Královec zlákat letenské bohy k porušení polosytné přísahy, nabízeje jim nízké pozemské výhody. Dostalo se mu rázné odpovědi: Ne, góla už nedáme, satane, zbytečné jsou tvé lsti. I ve fotbale tedy ono mudrosloví platí, jen se na to strašně špatně kouká. Co kdybychom se na něj příště vykašlali?

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat