Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 26 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SPARŤAN: Jsme nejlepší. Ať ostatní klidně puknou

Radost fanoušků Sparty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost fanoušků Sparty | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Lze výstižněji zhodnotit právě skončenou fotbalovou domácí soutěž, než jak se to povedlo našim fotbalistům na mistrovském tričku nápisem "Titul patří neporaženým"? Těžko.

Ale přece jen se dá na tu naši ligu podívat trochu víc z hloubky.

Za prvé: sice jsme jako jediní ze šestnácti týmů neprohráli, na číslici 14 v remízovém sloupci ale není příliš hezký pohled. Ano, většinu těch nerozhodných utkání jsme měli rozehraných na vítězství, našla se však i taková, v nichž jsme za plichtu byli rádi (viz předposlední kolo v Liberci).

Za druhé: nejlepšími fanoušky v zemi jsme my. Ať třeba Chachaři a sešívky puknou. Ti všichni občas umí fandit, ale jen pokud se daří. Jinak radši sedí doma nebo v hospodě u piva.

Za třetí: ligu nám jednoznačně "obohatily" také obě Bohemky. Vše vyvrcholilo při jejich neuskutečněném zápase na dnes již bývalé fotbalové adrese v Ďolíčku. Bravo, škoda, že do druhé ligy míří (zatím) jen jedna. Takhle budou moci pánové Vejsada a Kapr nadále držet prvoligové fanoušky v napětí, zda nakonec "ta pravá Bohemka" příští sezonu začne a následně dokončí.

Za čtvrté: Tak co sešívky, jak je uprostřed ligové tabulky? Zvykejte si. Jestli se vrátí váš Karel, hned tak se výš neobjevíte.

A na závěr: Díky, sparťané! Za další mistrovskou sezonu, radost v jejím průběhu a závěrečnou oslavu. Pevně věřím, že nebyla poslední a že již na konci srpna budeme společně slavit postup do základní skupiny Ligy mistrů!

Autor (24) již od svých raných fotbalových krůčků věděl, že rudá je dobrá. A tak to zůstane navždy.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...