Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu SPARŤAN: Koncepci hledejte pod lavičkou

Sport

  20:00
PRAHA - Slunce svítí, teplota stoupá, ale led (prevít jeden!) díky technickým vymoženostem netaje, což se projevilo i na páteční návštěvě letenského Olympu, kde naše Spartička vyzvala k poměření sil chlapce z Liberce.

Radost hráčů Sparty (zleva: Kadlec, Matějovský, Kweuke). foto: ČTK

V ochozech vládla povznesená atmosféra navzdory nižší účasti fanoušků, kterou by nám ovšem i tak mohly téměř všechny ostatní kluby závidět. Všichni očekávali to jediné, co správný sparťan očekávat má a musí, tedy vítězství, a ti veselejší si dokonce od rudých borců slibovali i hezký výkon.

Marně se někteří hráči snažili svým prachbídným nasazením a nepřesnými přihrávkami dobrou náladu překazit. Kampak na nás, holenkové, my nejsme včerejší, už jsme si na všelijaké ty degresy a disforie u Pepíkových svěřenců zvykli. Nás jen tak něco nerozhází.

Pomalu si začínáme zvykat i na to, že za zápas dostaneme dva góly. Rýsuje se nám zde poněkud nemilá tradice, ale o to víc se snad bude snažit útok a zejména záloha. Tu jsme sice na place už drahně hodin ba dní neviděli, ale třeba se jen někam zakutálela. Že by byla pod lavičkou? Jeden ze tří trenérů by se tam mohl mrknout. A když už tam bude, možná vyloví i nějakou tu herní koncepci.

Proč si stěžovat, vyhráli jsme a nic jiného historii zajímat nebude, nota bene, když se teď všichni soustředí na jeden nepodařený cyklistický klub, který se dějinným nedopatřením pustil do hry zvané kopaná, čímž narušil svou karmu. Nyní jej za jeho smělost drtí kolo osudu. Nikde to, prosím, neříkejte, ale bude se mi po něm asi trochu stýskat. I sparťan je totiž jenom člověk.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Autoři:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...