13. dubna 2011 22:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SPARŤAN: Léčitel Leonard ukončil dilema

Sparta - Slavia (radost sparťanů). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Slavia (radost sparťanů). | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Dříve se tomu říkalo bez příkras úchylka, dnes je to označováno za orientaci. Ať tak nebo onak, žijí mezi námi lidé (sám jsem jich několik viděl na vlastní oči), kteří se nestydí fandit Slavii a bez skrupulí se k ní hlásí, což se projevuje nejen verbálně, ale často také odlišným, neobvyklým stylem oblékání.

Rozpoznávacím barevným znamením zmíněné komunity bývá dráždivá kombinace nevinně bílé a vyzývavě červené, přičemž v poslední době se v ní stále větší oblibě těší přísně černá. Slávisté svou činnost nezřídka provozují na veřejných místech, např. v parcích, dopravních prostředcích, pohostinských zařízeních, ba i před zraky dětí. Kolují zvěsti, že si kdesi v Praze pronajímají stadion, kde se skupinově oddávají svojí zálibě.

Byť toto patologické chování může být podle některých odborníků do značné míry vrozené, respektive existují k němu jisté sklony, nelze popřít, že se ze sociálního hlediska jedná o vážný problém, kdy je většinové obyvatelstvo vystaveno nepříjemnému pohledu na tyto jedince, ba mnohdy s nimi musí i společensky obcovat.

Božská Sparta se v duchu lásky rozhodla, že těmto postiženým bližním pomůže. Aby zavřela bezuzdná stavidla jejich nezdravé vášně, vyslala známého kamerunského léčitele Leonarda Kweukeho, který dvěma dobře mířenými zásahy ukončil bolestné dilema penetrující sešívané duše neustále se tázající: "Umíme hrát fotbal?" Ne, neumíte. Nikdy jste ho hrát neuměli a nikdy se ho hrát nenaučíte. Ale to nevadí, stejně vás máme svým způsobem rádi. Alespoň se máme komu smát.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Martin Čejka

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.