Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vidí ligu SPARŤAN: Pekhart se vyplatí. Pelta to ví

Sport

  20:00
PRAHA - Spartička se trošku trápí. Sobotní výhra nad Brnelí se určitě počítá, ale ideální to rozhodně nebylo. V prvním poločase jsme si sice nesměle zakoketovali se slušným výkonem, nicméně po změně stran naše vůle ochabla a já celý poločas litoval, že se už na stadionech nepodávají lihoviny, abych do duše vpravil alespoň trochu tekutého ohně.

Sparta - Brno (Pekhart v akci). foto: ČTK

Pekhart se nám podle všeho vyplatí, což je jen dobře. Ostatně už Pelta prohlašoval: "Doufám, že pomůže Spartě v boji o titul." Příští kolo v Jablonci uvidíme, zda to místní šíbr myslel s tím naším titulem vážně. Možná by si o tom měl ještě promluvit s trenérem Komňackým, který třeba není s danou situací patřičně obeznámen a mohl by se dopustit ne zcela šťastných kroků.

Asi mnohé překvapím, ale to, co mě nejvíce na sobotním zápase zaujalo, byla mizerná (ne)účast nepřátel v ochozech letenského Olympu. Je-li v sektoru hostí více členů antikonfliktního týmu než fanoušků Zbrojovky, pak je cosi shnilého v kraji pod Špilasem.

Ach, kde jsou ty doby, kdy rozpustilé, popichovačné popěvky, vyrážené stovkami hrdel, přelétaly z jedné strany na druhou! My: "Brnóóó, Brnóóó, (píp) plnóóó!" Oni: "Spartááá, Spartááá, (píp) patrááá!" A té legrace, co jsme si užili, když jsme se spolu honili!

Rozklad však postihl i další. "Baníčku, my jsme s tebou, neopustíme tě…" Che, che, che. Také klokaní "srdcaři" dnes počtem připomínají fan klub rychlokvašené německé travesty-rockové skupiny Cinema Bizzare. Obdiv si zaslouží pouze sešívání, kteří ze své desintegrace udělali ctnost, a to je hezká tradice.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Autoři:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat