27. října 2010 16:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SPARŤAN: Pobíhejte zmateně, třeba soupeře zmatete

Liberec - Sparta (zleva: Řepka, Brabec, Blažek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberec - Sparta (zleva: Řepka, Brabec, Blažek) | foto: ČTK

PRAHA Vypadalo to, že budeme svědky dalšího sparťanského zmaru, vše ale skončilo v Liberci Nezmarem. Obecně platí, že je lepší dát dva góly a vyhrát než tři a prohrát, případně vsítit čtyřikrát a být slávistou. Můžeme být tedy do jisté míry spokojeni.

Nic se však nemá přehánět, ani spokojenost ne, proto je nutno zhodnotit náš výkon střízlivým okem, přesněji střízlivou myslí. Jelikož píšu v úterý dopoledne, tak se zatím mezi střízlivé jedince počítám. Nenalhávejme si do kapsy, bylo to vítězství vůle, nikoli fotbalového umu.

Našim borcům se dlouho nedařilo vymyslet něco kloudného, ba některým se ani nedařilo do míče kloudně kopnout. Docela by mě zajímalo, jaké pokyny dává trenér Pepa hráčům. Tipnul bych si následující: "Pobíhejte zmateně, třeba je zmatete. Přihrávejte nepřesně, ať se trochu proběhnete. Nechejte je vystřelit, od čeho máme brankáře."

Je samozřejmě pěkné, že letenští bohové nechtějí ztrapňovat soupeře svými kousky, ale vzhledem k postavení v tabulce by si mohli vznešenou velkorysost odpustit. Nicméně konec dobrý, všechno dobré, a to díky "klukům černým v útoku." jak pravil Jarda Blažek.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Martin Čejka, Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz