Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SPARŤAN: Pokora ve Spartě. Co je Slavie?

Sparta - České Budějovice (Léonard Kweuke, dole, a Martin Zeman) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - České Budějovice (Léonard Kweuke, dole, a Martin Zeman) | foto: ČTK

PRAHA Uf, zápas s Českými Budějovicemi máme zdárně za sebou! A nehledejte v mých slovech ironii, protože tam žádná není, ani co by se za nehet vešlo. Ten, kdo měl v paměti poslední dvě utkání Jihočechů na Letné, šel na zápas s jistou pokorou.

Ostatně, k pokoře vůči soupeři nás nejednou nabádal i Pepa Chovanec, což je bezpochyby morální autorita. Nejde samozřejmě o pokoru falešnou, k níž jsou odkázáni ti, kterým nic jiného nezbývá. Ne, je to pokora vznešená, pokora vládců, mísící se s jistou blahosklonností vůči slabým a poddaným.

Musíme poděkovat Spartičce, že nás její výkon v posledním podzimním kole uchránil před hříchem pýchy a opět vedl k již zmíněné ctnosti. Díky některým borcům vyniklo i metafyzické poselství mače o víře a naději. Naděje spočívá v tom, že když zahrajeme nevalně, je zde stále někdo, kdo je schopen ještě nevalnější podívané. To v nás posiluje víru, že titul nakonec skončí v těch jediných správných rukou, do nichž od nepaměti patří – v rukou rudých bohů.

Zdravé a spartanské výchově fanoušků napomáhá rovněž správa stadionu, protože ani v chladném počasí nezapnula na tribunách naše slavné vyhřívání. Správně, žádné rozmazlování!

Díky rubrice v Lidovkách jsem se stal poměrně slavným, a tak se mi občas stane, že mě lidé na chodníku odchytí a ptají se, co si myslím o tom či onom. Už několikrát přišla řeč na nějakou Slavii. Je mi moc líto, ale musím je zklamat. Neznám. Slavie, Slavie… Počkejte, nemyslí oni tu zkrachovalou tělovýchovnou jednotu z Hubomlat?

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Zdravotník měří 21. dubna 2020 tlak pacientovi s nemocí covid-19, který je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.