11. srpna 2010 16:04 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vidí ligu SPARŤAN: Žádný rival. Baník je nám spíš pro smích

AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava (děkovačka) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava (děkovačka) | foto: ČTK

PRAHA Zatímco poslední týden milovníkům letního počasí příliš radosti nepřinesl, sparťanský národ slavil. Nejprve vyšel postup do posledního předkola Ligy mistrů, potažmo už téměř i hlavní fáze (když Žilinu vyřadila Slávka, my to zvládneme i bez trojlístku Bony, Sionko, Matějovský) a následně nás potěšila devastace chacharů z Ostravy.

Těm výlet do našeho hlavního města skutečně nevyšel. Na prohlídku krás Prahy nebylo úplně ideální počasí a fotbal v podání jejich miláčků? Děs, běs, hrůza. Navíc si fanoušci nemohli vzít na

pondělí nemocenskou, jelikož ani na rvačky nedošlo. No uznejte, to už je skutečně k vzteku. Ani se nedivím, že takový tým dvakrát prohraje i s neznámými Bělorusy. Tohle má být náš rival? Spíš jsou Neves a spol. všem pro smích.

Ať si říká kdo chce co chce, nebýt Sparty, nestál by český fotbal za nic. A platí to především pro evropské poháry. Proč? Pamatujete si, že bychom v posledních letech padli s Kypřany, Bělorusy, Moldavany či podobnými fotbalovými velmocemi, jako to předvedl Jablonec, Ostrava a loni sešívky?

Jediné, co snad může sparťanskému národu přidělávat vrásky na čele, je paradoxně forma naší hvězdy Bonyho a příchod pana Vachouška. Pokud si prvně jmenovaný udrží současnou fazonu, je vysoce pravděpodobné, že probíhající ročník pro něj bude na Letné také ten poslední. A co se týče "posily z Teplic", snad generální sportovní manažer Chovanec ví, co dělá. Ať počítám jak počítám, z téhle rychloakce se nezrodí nic dobrého. Kéž bych tentokrát neměl pravdu.

Autor (25) již od svých raných fotbalových krůčků věděl, že rudá je dobrá. A tak to zůstane navždy.

Alexander Tvrdý

Najdete na Lidovky.cz