4. dubna 2008 10:04 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jak vyklidit stadiony

Derby ovlivnilo řádění fanoušků obou táborů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Derby ovlivnilo řádění fanoušků obou táborů. | foto: Michal DoležalČTK

Šéf profesionálního fotbalu Ivo Lubas nemusel čekat ani na mimořádně svolané ligové shromáždění, aby zjistil, co si kluby myslí o jeho nápadu odrazovat fanoušky od cesty na venkovní zápasy. Reakce na svérázný způsob „boje“ s výtržníky přišla jako blesk.

„Baník Ostrava takové prohlášení překvapilo, protože naším cílem naopak je, aby na ligových zápasech bylo fanoušků co nejvíce,“ ohradilo se včera vedení ostravského klubu.

Baník má pravdu. Lubasova myšlenka je stejně naivní jako uvažování samotných chuligánů. Navíc dokonale potvrzuje bezradnost svazových funkcionářů při řešení palčivého problému.

Lubas a spol. už roky přešlapují na místě, a když jsou okolnostmi donuceni hnout se kupředu, šlápnou vedle. Místo aby vymysleli, jak se fotbalových omezenců zbavit, raději uvažují, že na stadion nepustí ani ty slušné fanoušky. Je to šalamounské řešení. Až na jednu drobnost: hrát na prázdném stadionu nemá smysl.