3. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Stařec a mladíci. Tahle spolupráce může Floridu dotáhnout daleko

Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr | foto: ČTK

Je radost toho chlapíka pozorovat. Když se postaví k hrazení, kotouč mu sebere málokdo. Zdobí ho vynikající střela zápěstím, herní chytrost i předvídatelnost. A že ho brzdí vysoký věk? Ale jděte, vždyť hraje úžasně.

43letý hokejový útočník Jaromír Jágr má za sebou první dvojutkání v dresu Floridy. V premiéře proti Buffalu mu chyběl větší klid i štěstí v koncovce, v nedělním duelu s Tampou Bay už ale zářil: dal gól a přidal asistenci.

ČTĚTE TAKÉ

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL nevítal výměnu s nadšením. Raději by zamířil do klubu, který má tradici a bojuje o play off. Panthers jsou téměř pravým opakem – mužstvo nemá hvězdy ani historii a od roku 1996 nevyhrálo žádnou sérii ve vyřazovacích bojích.

Teď ale z Devils ulovilo „velkou rybu“ a doufá v lepší zítřky. Inu, proč ne? Utrápený celek po Jágrově příchodu pookřál. Mladíci, kteří tvoří základní kostru týmu, vidí v legendě vzor. Možná i svého spasitele.

Jágr v dresu Panthers.
Jaromír Jágr při premiérovém utkání v dresu Floridy Panthers.

Sám útočník s číslem 68 na zádech pesimisticky tvrdí, že už své zkušenosti nemůže mezi mantinely naplno zúročit. Rady prý na tréninku předává ostatním. Já jsem mozek a oni mají ruce a nohy, směje se.

Parta benjamínků k němu pasuje rozhodně více než „staříci“ z New Jersey. Bude tahle spolupráce fungovat?

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky