14. ledna 2019 4:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: Když ženy drží prapor, muži jen tiše závidí

Petra Kvitová si pohrála s Němkou Kerberovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová si pohrála s Němkou Kerberovou. | foto: ČTK/AP

PRAHA Čeští tenisoví fandové si mohou dělat oprávněné naděje, že se jejich zástupci na prvním grandslamu v roce 2019, tedy na Australian Open, předvedou v dobrém světle. Aspirovat na dobré výsledky může hned několik žen, z mužů bohužel jen navrátilec Berdych.

Ženský tenis je nevyzpytatelný. Loni měl každý ze čtyř grandslamů jinou vítězku. Letos by rády triumfovaly i Češky. Tím spíše, že naposledy na jednom z největších podniků (Wimbledonu) zvítězila Petra Kvitová. Tehdy se psal rok 2014.

Právě osmadvacetiletá rodačka z Bílovce (6. v žebříčku) má největší šanci zazářit. Ale nejen ona, jsou tu i Karolína Plíšková (8.), Barbora Strýcová (33.) nebo Kateřina Siniaková (34.).

Tenista Tomáš Berdych bohužel ve finále proti Robertu Bautistu Agutovi...
Karolína Plíšková.

U mužů to tak dobře nevypadá. Tomáš Berdych se vrací po více než půlroční pauze, přesto je stále českou jedničkou. Jiného tenistu s nadějí na lepší výsledky, při vší úctě k ostatním (třeba Jiřímu Veselému), momentálně nemáme.

Najdete na Lidovky.cz