Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klaňme se, vrací se král

Sport

  17:31
PRAHA - Ustupte z cesty, zasalutujte a možná se i předkloňte. Vrací se král Armstrong, a tak se sluší kořit se. Na scénu však nevchází Neil Armstrong, první člověk, jenž došlápl na Měsíc.

Contador (vlevo) a Armstrong. foto: AFP

Tenhle se jmenuje Lance a na kole jezdil rychleji než vítr. Sedmkrát vyhrál Tour de France a po tříletém půstu ohlásil návrat. Ředitel Tour ihned potvrdil, že Armstrongovu stáj Astana na start pustí. Na rozdíl od letoška, kdy jí kvůli dopingu v jejích řadách ukázal červenou kartu. 


Armstrongův návrat asi odnese lídr stáje Contador. Zvažuje odchod, protože se nechce změnit v pěšáka. Což je ale mnohým jedno, protože Američan přebije všechna esa. Do cyklistiky totiž vnese výrazný nárůst zájmu fandů, reklamu i peníze. Hlavně proto se mu zametá cestička, i když jeho forma může být nejistá.

Jen aby uctívaný Američan neuvízl v dopingových sítích. Párkrát se z nich dříve stačil vyplést, leč kontroly se od té doby náležitě zpřísnily. Jeho případné odhalení by cyklistiku zřejmě totálně pohřbilo.

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...