7. února 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: A kde byl kapitán? Růžička zavzpomínat na Nagano nepřišel

Proč Vladimír Růžička nepřišel mezi zlatou partu? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Proč Vladimír Růžička nepřišel mezi zlatou partu? | foto: MAFRA

Richard Šmehlík přijel až z Buffala, Robert Lang dokonce až z kalifornského San Diega, kde oba bydlí se svými rodinami. Dorazil i Jaromír Jágr, jediný stále hrající pamětník ze zlaté party z Nagana. Trenér Chomutova a kapitán zlatých hokejistů z olympijských her v roce 1998 Vladimír Růžička však na pondělí setkání vítězného týmu po dvaceti letech chyběl.

Ano, Chomutov hrál v neděli i v úterý důležité extraligové zápasy v boji o postup do play off. Ale to i Plzeň a Litvínov, které vedou jako trenéři další členové zlatého týmu Martin Straka a Jiří Šlégr.

A ti v pondělí do síně slávy Českého svazu ledního hokeje a na Olšanské hřbitovy připomenout si památku Ivana Hlinky na rozdíl od Růžičky přišli.

Zlatí hoši. Vladimír Růžička (vlevo) a Dominik Hašek při návratu z turnaje v...
Setkání hrdinů z Nagana po 20 letech (Jaromír Jágr)

Ano, trenér dvojnásobných mistrů světa měl na absenci samozřejmě právo, zvlášť když musí vychovává nedávno narozenou dceru. Slušelo by se však, kdyby se mezi své parťáky stavil, třebaže jen na malou chvíli.

Takhle vzpomínkám něco chybělo...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz