Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

GLOSA: Atletický nesmysl. Necitlivé lpění na divném pravidlu zkazilo šampionát

Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala. Na druhou stranu je velkou chybou lpět na jejich dodržování za každou cenu, když jejich drobné porušení nijak neovlivní konečný výsledek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LM

L. Malina

13. 3. 2018 17:55

Neskutečný blábol! To si to ti kluci mohli rovnou střihnout přes trávník. BTW, Husillos přešlápl vnější nohou, takže měl polovinu těla ve vedlejší dráze. Jak by mohl platit jeho rekord, když běžel po kratší dráze? Při seběhu pak získali výhodu na Másla. Pravidla nemohou mít výklad podle toho, jak se to pisálkům líbí. Každý milimetr rozhoduje o slávě a velkých penězích. Lucka Šafářová dala na match ballu aut 1,5 cm a AO vyhrála díky tomu Li Na.

0 0
možnosti
JH

J. Horák 525

7. 3. 2018 5:07

Je velkou chybou lpět na pravidlech za každou cenu?

To je vtip? Vy musíte mít charakter, autore!

0 0
možnosti
FK

F. Koudelka

6. 3. 2018 21:18

Rozhodčí dohlédl na dodržování pravidel, ale to byla jiná situace, když přešlápl premiér. Nová logika teď i ve sportu. Pravidla ano, ale jen když se to hodí :D

0 0
možnosti
RM

R. Markvart

6. 3. 2018 16:46

"Mistře" glosátore,

rozhodčí je od toho, aby hlídal dodržování pravidel, tedy všech platných pravidel. A ne aby si vybíral, které pravidlo se mu líbí a které ne a tudíž ho bude ignorovat.

0 0
možnosti
ST

Autor je jistě tak tolerantní, že by mu nevadily přešlapy při skocích do dálky a při vrzích. Možná by vyhnal i rozhodčí a kameramany

0 0
možnosti
BR

6. 3. 2018 14:33

Co, u všech všudy, je divného na pravidlu, že závodník se musí držet svojí dráhy? Neexistuje žádná tolerance "můžeš přešlápnout o půl centimetru", co to autor mele za, s prominutím, hovadiny? A s Maslákovým vítězstvím to nemá co dělat.

0 0
možnosti
PS

6. 3. 2018 13:48

Bylo to na MS vůči "přešlápnuvším hříšníkům" kruté. Přece když nebrání soupeři v běhu, šlápne jen na čáru, tak ať nu za každé takové provinění přidají časovou penalizaci, třeba 5 setin sekundy.. Bylo by to více sportovní, než tomu je ve sportu v současnosti.

0 0
možnosti
ZL

Z. Lapil

6. 3. 2018 15:11

Čára je čára a co je za čárou, je mimo hru. Tečka. Jestli to doteď procházelo, takže někteří závodníci neumějí udržet směr - inu, jednou se začít musí. Jen se bojím, aby z toho právě na základě vámi prezentované úvahy nebyl jeden pokažený závod a pak už jen plácnutí do vody.

V tenise na to mají jestřábí oko a všechno funguje, ve fotbale nic a pořád se řeší, kdo dal chudákovi rozhodčímu víc. Viz taky fotbalový ofsajd - tam je dokonce podstatné, jestli hráč chtěl nebo nechtěl hrát nebo dokonce ovlivnil hru (navíc jeden gól ve fotbale je proklatě důležitý), v hokeji je ofsajd objektivní a mýlky rozhodčích rozhodně nejsou o nic častější, než lze očekávat za předpokladu naprosté poctivosti.

0 0
možnosti
AS

A. Stiess

6. 3. 2018 13:32

Typický novinář - nedávno na netu a v TV bylo video, jak nějaká bl6ka předjíždí kamion na plné dvojité před horizontem - podle Šindeláře, to vlastně je takový malý omluvitelný prohřešek proti pravidlům.

To je přesná ukázka toho, proč nemůžeme "dohnat" Němce, či Brity - díky takovýmto Šindelářům a jejich toleranci k porušování zákonů a pravidel.

0 0
možnosti
Foto

Hit

6. 3. 2018 11:54

od sportovního novináře to beru jako přípravu na apríl

0 0
možnosti
AR

6. 3. 2018 8:39

Panebože, to je zase článek. Jaká obsáhlost tématu! Jaká myšlenková hloubka! Tohle splácám za dvě minuty sezení na záchodě.

0 0
možnosti