Diskuse k článku: GLOSA: Atletický nesmysl. Necitlivé lpění na divném pravidlu zkazilo šampionát

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 13.3.2018 17:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Malina 13.3.2018 17:55

Neskutečný blábol! To si to ti kluci mohli rovnou střihnout přes trávník. BTW, Husillos přešlápl vnější nohou, takže měl polovinu těla ve vedlejší dráze. Jak by mohl platit jeho rekord, když běžel po kratší dráze? Při seběhu pak získali výhodu na Másla. Pravidla nemohou mít výklad podle toho, jak se to pisálkům líbí. Každý milimetr rozhoduje o slávě a velkých penězích. Lucka Šafářová dala na match ballu aut 1,5 cm a AO vyhrála díky tomu Li Na.

J. Horák 7.3.2018 5:07

Je velkou chybou lpět na pravidlech za každou cenu?

To je vtip? Vy musíte mít charakter, autore!

F. Koudelka 6.3.2018 21:18

Rozhodčí dohlédl na dodržování pravidel, ale to byla jiná situace, když přešlápl premiér. Nová logika teď i ve sportu. Pravidla ano, ale jen když se to hodí :D

R. Markvart 6.3.2018 16:46

"Mistře" glosátore,

rozhodčí je od toho, aby hlídal dodržování pravidel, tedy všech platných pravidel. A ne aby si vybíral, které pravidlo se mu líbí a které ne a tudíž ho bude ignorovat.

Jcch 6.3.2018 14:59

Autor je jistě tak tolerantní, že by mu nevadily přešlapy při skocích do dálky a při vrzích. Možná by vyhnal i rozhodčí a kameramany

B. Rameš 6.3.2018 14:33

Co, u všech všudy, je divného na pravidlu, že závodník se musí držet svojí dráhy? Neexistuje žádná tolerance "můžeš přešlápnout o půl centimetru", co to autor mele za, s prominutím, hovadiny? A s Maslákovým vítězstvím to nemá co dělat.

P. Sacký 6.3.2018 13:48

Bylo to na MS vůči "přešlápnuvším hříšníkům" kruté. Přece když nebrání soupeři v běhu, šlápne jen na čáru, tak ať nu za každé takové provinění přidají časovou penalizaci, třeba 5 setin sekundy.. Bylo by to více sportovní, než tomu je ve sportu v současnosti.

Z. Lapil 6.3.2018 15:11

Čára je čára a co je za čárou, je mimo hru. Tečka. Jestli to doteď procházelo, takže někteří závodníci neumějí udržet směr - inu, jednou se začít musí. Jen se bojím, aby z toho právě na základě vámi prezentované úvahy nebyl jeden pokažený závod a pak už jen plácnutí do vody.

V tenise na to mají jestřábí oko a všechno funguje, ve fotbale nic a pořád se řeší, kdo dal chudákovi rozhodčímu víc. Viz taky fotbalový ofsajd - tam je dokonce podstatné, jestli hráč chtěl nebo nechtěl hrát nebo dokonce ovlivnil hru (navíc jeden gól ve fotbale je proklatě důležitý), v hokeji je ofsajd objektivní a mýlky rozhodčích rozhodně nejsou o nic častější, než lze očekávat za předpokladu naprosté poctivosti.

A. Stiess 6.3.2018 13:32

Typický novinář - nedávno na netu a v TV bylo video, jak nějaká bl6ka předjíždí kamion na plné dvojité před horizontem - podle Šindeláře, to vlastně je takový malý omluvitelný prohřešek proti pravidlům.

To je přesná ukázka toho, proč nemůžeme "dohnat" Němce, či Brity - díky takovýmto Šindelářům a jejich toleranci k porušování zákonů a pravidel.

Hit 6.3.2018 11:54

od sportovního novináře to beru jako přípravu na apríl

A. Rente 6.3.2018 8:39

Panebože, to je zase článek. Jaká obsáhlost tématu! Jaká myšlenková hloubka! Tohle splácám za dvě minuty sezení na záchodě.

J. Novák 6.3.2018 8:13

Pane Šindeláři, možná, že to zkrácení trati neovlivnilo pořadí, ale v každém případě umožnilo dosažení rychlejšího času a mohlo být příčinou dosažení rekordního času. Úlohy o pohybu a logika se učí už na základní škole.

J. Kohout 6.3.2018 8:30

Pan Šindelář je tak nějak úúúplně mimo. Typický novinář.

J. Black 6.3.2018 7:46

A jaké zkrácení dráhy teda bude přípustné? Do 5 cm je to ok? Do 10 cm to bude ok? A když 10, tak proč ne 11,12,...100?

A co skok do dálky? Přešlap "jen o půl centimetru" bychom taky mohli tolerovat, ne?

A co doping? Budeme taky tolerovat "nepatrné" překročení limitů?

J. Nový 6.3.2018 7:50

Souhlas. Nějaká pravidla jsou a sportovci je mají dodržovat. Sportovní sudí nejsou od toho, aby nad porušením pravidel přivírali oči, když se to někomu bude hodit.

S tím přešlapem jste to napsal dobře. Dlouhým skokem přeskočil všechny o 15 cm a přešlap byl jen jeden cm. Tak dobře, buďme spravedliví, ten jeden cm mu odečteme a bude to v pořádku :-)

T. Kohout 6.3.2018 18:23

Třeba by se mohli závodníci dohodnout po skončení... Maslák je frajer, ten uznal, že v běhu byl 3.

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Miliardář Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...