Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

KOMENTÁŘ: Bělorusko se chce rovnat Anglii či Itálii. Nebude to ve fotbalu, ale v mrtvých

Běloruská fotbalová liga pokračuje navzdory šíření nákazy COVID-19 foto: Reuters

Názor
Jsme teď jediná probíhající fotbalová liga v Evropě a jedna z mála na světě, prsí se v Bělorusku.
  9:06

Pandemie koronaviru donutila svazy na starém kontinentu zastavit nebo zrušit všechny soutěže a akce, což platí i ve světě. Jednou z mála výjimek je právě Bělorusko, kde se fotbal i hokej válí i s diváky na stadionech, jako by se nekoronavirovalo.

„Je tady nějaký virus? Žádný nevidím. Tady to je jako lednička. Sport, zejména hokej, je nejlepší antivirovou medicínou,“ řekl v sobotu běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který dokonce pořádal amatérský hokejový turnaj.

Bělorusko hlásí zatím zhruba stovku případů nákazy a na rozdíl od jiných zemí žádné úmrtí. Na zápasy diváci chodí téměř bez roušek a vesele fandí. Podle listu The Guardian vedení fotbalového svazu v minulých dnech prodalo vysílací práva do deseti zemí včetně Ruska, Izraele či Indie.

Na zápase běloruské fotbalové ligy se měří teplota, jinak tam ale diváci chodí...
Na zápase běloruské fotbalové ligy se měří teplota, jinak tam ale diváci chodí...

„Až se obnoví fotbalový život i jinde, doufám, že fanoušci budou dál sledovat i běloruskou ligu a ne jen anglickou či italskou,“ myslí si jeden z příznivců.

Opravdu hodně bláhová představa. Spíš až se nákaza naplno rozjede i v Bělorusku, bude se při takovém přístupu skutečně s Anglií a Itálií moci srovnávat, ovšem v počtu obětí koronaviru.

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...