České florbalistky promarnily obrovskou šanci.

České florbalistky promarnily obrovskou šanci. | foto: ČTK

Názor

KOMENTÁŘ: Mohly přijet jako vítězky, vrátily se jako nešťastnice. Podaří se florbalistkám selhání vynahradit?

•   5:00
České florbalistky mohly na MS slavit historický postup do finále, vrací se ale jako ty, který v posledních dvou minutách přišly o čtyřbrankový náskok.

České zklamání. Florbalistky neodčinily kolaps v semifinále a z MS odjíždějí opět bez medaile

Dosud jedinou medaili na mistrovství světa získaly české florbalistky v roce 2011, kdy braly bronz.

O víkendu byly blízko vylepšení svého maxima, tedy k premiérovému postupu do finále. Jenže v závěru semifinále s domácími Švýcarkami zcela selhaly.

Co na tom, že vedly 5:0 a 6:1 a že ještě minutu a 42 sekund před koncem třetí třetiny byly o čtyři góly nahoře. Výborný výkon následně zcela shodily, „popravu“ pak dokonaly Švýcarky v prodloužení.

Zmar Češky završily v zápase o 3. místo s Finkami, v němž vedly po druhé třetině 3:1. Přesto opět padly v prodloužení, což už lze těžko svádět na náhodu. Řešení? Najít jasnou vůdkyni týmu. Povede se to?

Autor: Jaroslav Šindelář
Témata: Florbal