23. prosince 2017 7:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: Nechte Gábinu mluvit! Skončily by všechny spekulace

Gabriela Koukalová měla úsměv od ucha k uchu. O svém zranění ale mluvit nemohla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Koukalová měla úsměv od ucha k uchu. O svém zranění ale mluvit nemohla. | foto: ČTK

Měla tvář od ucha k uchu, chválila svůj tým, svou rodinu a především matku. Dokonce chtěla rozbít skleněnou korunku pro vítěze ankety Sportovec roku, aby mohla kousek střepu rozdat pro štěstí každému sportovci v sále.

 Až takovým způsobem si Gabriela Koukalová ve čtvrtek považovala premiérového triumfu pro biatlonisty v anketě sportovních novinářů, která letos oslavila 59 let od svého vzniku.

Paradoxem je, že sedmadvacetiletá rusovláska titul Sportovkyně roku 2017 obdržela prakticky jen za úvodní tři měsíce, tedy druhou část předchozí sezony, protože do té nové nezasáhla kvůli problémům s lýtkovými svaly. 

A tak byla na Koukalové znát jistá rozpolcenost. Užívala si triumf ve velké letošní konkurenci, ale zároveň musela myslet na to, že olympiáda v Pchjongčchangu začíná už za necelé dva měsíce a její pochroumaný zdravotní stav se nelepší, takže je možné, že přijde o vrchol kariéry.

Českým Sportovcem roku 2017 byla vyhlášena biatlonistka Gabriela Koukalová.
Sportovec roku 2017: vítězka Gabriela Koukalová.

A jak na tom Gabriela je, se nedozvěděli ani její fanoušci, protože novináři byli odkázáni na zprávu, že k tomu vydá prohlášení až v půlce ledna. 

A to je škoda. Kdyby mohla tradičně sdílná biatlonistka mluvit, rozprášila by spekulace, které kolem jejího stavu jsou.

Najdete na Lidovky.cz