Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KOMENTÁŘ: Nejde nám o zisky, ale o mládež a ženy, tvrdí Čeferin. A proto žádá kompenzace?

Sport

  5:00
Fotbalové EURO se uskuteční až za rok. To, o čem se spekulovalo pár dní, se potvrdilo. Za toto rozhodnutí si zaslouží evropské fotbalové svazy i UEFA, která kontinentální fotbal řídí, potlesk. Jenže tam také končí.

Aleksander Čeferin při proslovu. foto: Reuters

Už před pár dny vytáhla některá média informaci, že UEFA sice odloží šampionát, díky čemuž se budou moct dohrát evropské soutěže, jenže na oplátku od nich bude chtít kompenzaci ve výši 8,2 milionů korun.

Mistrovství Evropy nebude.
Reakce fanoušků Legie na trest od UEFA.

Po včerejším jednání napříč Evropou tyto informace nikdo nevyvrátil, ani nepotvrdil. Pokud tomu ale tak bude, pak následující slova předsedy UEFA Aleksandra Čeferina působí více než pokrytecky:

Potvrzeno! Fotbalové EURO je poprvé odloženo, bude se hrát v roce 2021

„UEFA jako řídící orgán evropského fotbalu učinila největší oběť. Odložení Eura 2020 s sebou přináší obrovské náklady. Ale uděláme vše, abychom zajistili, že zásadní financování mládežnického a ženského fotbalu i rozvoje fotbalu v 55 zemích nebude ovlivněno. Účel je víc než zisk, to byl náš hlavní princip, když jsme přijímali toto rozhodnutí pro dobro evropského fotbalu.“

Ať je člověk otáčí z jakékoliv strany, jen stěží dohledáte onu Čeferinem zmíněnou „největší oběť“. I pomoc mládeži a ženám.

V čem? Že peníze, které posílá svazům, jenž se je následně právě do těchto sfér snaží (ne vždy tomu tak je, ale mají tak činit) také rozpustit, nepošle?

Udělá stejný krok s evropskými poháry, které ona sama potřebuje dohrát, aby mohly sezony na sebe dál navazovat? Protože to sama potřebuje pro svoji vlastní kasu, peníze z práv za vysílání Ligy mistrů a Evropské ligy jsou pro UEFA extrémně důležité.

Ne, UEFA udělala jediný smysluplný krok a pokud za něj bude požadovat jakoukoliv kompenzaci, zachová se jako chamtivý Strýček Skrblík, nikoliv jako „hodný“ Velký Bratr a zachránce. A právě ona mládež a ženy na tom nakonec budou bity nejvíce...

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...