12. července 2019 9:29 Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: „Nenápadná“ Williamsová, která stále tenis umí, je krok od rekordu

Wimbledon - semifinále Strýcová vs. Williamsová: Američanka při backhandu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wimbledon - semifinále Strýcová vs. Williamsová: Američanka při backhandu. | foto: Reuters

PRAHA Už v lednu 2017 získala 23. grandslamový vavřín ve dvouhře a dle mnohých bylo jen otázkou času, kdy Američanka Serena Williamsová dorovná historickou premiantku Margaret Courtovou.

Jenže následně přišla „těhotenská pauza“ a loňské finálové neúspěchy ve Wimbledonu i na US Open. Letos pak má hvězdná Američanka na kontě čtvrtfinále na Australian Open a třetí kolo z French Open.

Především kvůli zraněním odehrála do startu londýnského turnaje, který už ovládla sedmkrát, jen dvanáct zápasů. „Nemám za sebou takovou přípravu, jakou bych si přála, tenis ale pořád hrát umím, ne?“ říkala na startu Wimbledonu druhá největší favoritka na celkový vavřín.

Wimbledon - semifinále Strýcová vs. Williamsová: Američanka na centrálním...
Wimbledon - semifinále Strýcová vs. Williamsová: Američanka slaví postup.

Přesto ji mnozí až tak nevěřili, pozornost fanoušků i médií byla dlouho upřena výrazněji přece jen na jiná jména.

Jenže zatímco ta už jsou jen v roli diváků, legenda bude zítra hrát o celkový triumf proti Rumunce Simoně Halepové.

A ta má před sebou těžký úkol. Williamsová nikdy v kariéře neztratila tři grandslamová finále v řadě.

„Na rekordy nemyslím, soustředím se hlavně na sebe,“ tvrdí. Pro Halepovou nic příjemného. Soustředěná a již rozehraná Williamsová? Tvrdý oříšek. 

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.