Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: Není doping jako doping aneb Směšné potrestání Kuzněcova za kokain v těle

26. KVĚTNA: HOKEJOVÝ SEN O MEDAILI NEVYŠEL. Hokejová reprezentace v klíčových... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 26. KVĚTNA: HOKEJOVÝ SEN O MEDAILI NEVYŠEL. Hokejová reprezentace v klíčových... | foto: Reuters

PRAHA Ruský hokejista Jevgenij Kuzněcov dostal od světové hokejové federace IIHF čtyřletý zákaz startů za doping, když měl v den vítězného zápasu o bronz na letošním MS proti české reprezentaci pozitivní test na kokain.

Přísný trest? Ano, ale jen na první pohled. Pokud si myslíte, že si loňský vítěz Stanley Cupu s Washingtonem – který vydal srdceryvné prohlášení o tom, jak hrozně se cítí – nezahraje, pak se pletete.

Distanc se týká pouze mezinárodních zápasů pod hlavičkou IIHF, což znamená, že Kuzněcov se nadále může vesele prohánět po ledových kluzištích NHL, stejně jako může případně nastoupit za sbornou na Světovém poháru, který pořádá právě slavná zámořská liga.

Důvod? Nejslavnější liga světa nepovažuje kokain za doping, ale za zneužívání drog.

Navíc ani Rusům nehrozí kontumace výsledku s českou reprezentací, vedení tuzemského hokeje pak s tímto postupem souhlasí.

A kritici celého „boje za čistý sport“ dostali další munici.

Pokud by se stejně provinil olympijský sportovec, okamžitě by následoval onen čtyřletý distanc, návrat medailí a ostuda.

Anebo „úsměvná“ obrana jako v případě atletů Gila Robertse a Shawna Barbera, kteří se z pozitivních testů na kokain vysekali tvrzeními, že se líbali se ženami, které předtím drogu užily.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...