4. prosince 2017 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: Pokrytectví českého hokeje. S dalšími svazy se postavil za dopující Rusy

Ruský hokej by měl být vyjmut ze sankcí ruským sportovcům, myslí si Češi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský hokej by měl být vyjmut ze sankcí ruským sportovcům, myslí si Češi | foto: nike.com

Český hokejový svaz se zalekl toho, že by čeští hokejisté z ruské Kontinentální ligy nemuseli hrát na olympiádě v Pchjongčchangu a tak napsali Mezinárodní hokejové federaci, aby se za Rusy postavilo. A to se bohužel stalo.

Vina je zřejmá, všichni si však stoupli na stranu viníka. Tak nějak se dá zhodnotit postoj ruských funkcionářů, kteří si odmítají přiznat vinu a vrátit medaile za to, že jejich sportovci na domácí zimní olympiádě dopovali a nedávno byli usvědčeni. 

Zástupci ruského sportu nejenže neukázali jakoukoliv známku pokory, naopak před zasedáním Mezinárodního olympijského výboru, které se koná tento týden, vyhrožují jeho členům, že pokud Rusko nebude moci poslat na olympiádu do Pchjongčchangu své sportovce, případně nebude moci závodit pod ruskou vlajkou, zamezí hráčům z KHL z ostatních zemí, aby do Koreje jeli.

Ruští fanoušci se blýskli svými kostýmy.
Ruský fanoušek během zápasu s Českem

A až pod tímto tlakem český hokejový svaz podnikl kroky, aby se hokejový svět spojil, aby mohli Rusové na hrách startovat. Jak pokrytecké... Kdyby to hokej myslel s nevinou ruských hokejistů opravdu tak vážně, jak tvrdí, své vyjádření by podal ještě před ruskými výhrůžkami.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz