1. prosince 2018 19:44 Lidovky.cz > Sport > Názory

KOMENTÁŘ: Totální zkrat fotbalové Sparty. Padne po selhání trenér Ščasný?

Zamyšlený trenér Zdeněk Ščasný po propadáku na Slovácku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zamyšlený trenér Zdeněk Ščasný po propadáku na Slovácku. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ/PRAHA Fotbalisté Sparty prohráli na Slovácku. To by při současné formě Pražanů nebylo nic neobvyklého, nicméně způsob, jakým se tak stalo, je přinejmenším pozoruhodný. Letenští nedali dvě penalty a dostali dvě červené karty.

V hráčích bublaly emoce. Sparta dlouho vedla 1:0, v první půli dokonce neproměnila penaltu, ale poté se Kanga v souboji ohnal loktem a dostal červenou kartu. V závěru zápasu nejprve srovnal Zajíc, a následně po přímém kopu do vápna Sparty nesmyslně Civič udeřil hlavou Kuchtu. A protože to bylo v nepřerušené hře, byla z toho penalta a Spartě na hřišti zůstalo devět fotbalistů.

Havlík navíc poslal z penalty Slovácko do vedení, ale napětí nebyl konec, protože před brankou Slovácka byla nařízena již třetí penalta v zápase, jenže ani tu sparťanský exekutor Ristič neproměnil. Hráč, který nastoupil do zápasu letos úplně poprvé, a navíc těsně předtím na hřiště přišel. Ostatních osm hráčů (včetně brankáře Heči) se zjevně na rozhodující kop necítilo.

Následně sudí Příhoda odpískal konec a nadšení domácích fandů neznalo mezí.

„Vydržte, zkontroluji video,“ jako by chtěl říci sudí Radek Příhoda, který v...
Eldar Civič ze Sparty těsně předtím, než udeřil hlavou protihráče ze Slovácka...

„Hráči mají dané taxy, a tohle bylo jasné porušení disciplíny na hřišti. Pokuty budou,“ rozčiloval se kouč Ščasný. Je otázkou, zda tahle selhání pokuty spraví, protože prohřešky Kangy i Civiče jsou na úrovni vícezápasových trestů, minimálně tří, takže s nimi už letos nebude moci sparťanský management počítat.

Navíc nešlo o zákroky, které by nějak vyplynuly ze hry, ale neuvěřitelné zkraty hostujících fotbalistů. Kanga sám je známý svou nedisciplinovaností, žluté karty sbírá jako na běžícím pásu, ale červená karta tohoto rázu je i na jeho poměry silnou kávou.

Ačkoliv je pro sparťanský tým Kanga důležitý, tak vedení nezbývá mnoho možností, jak se s podobným prohřeškem vypořádat. Obrovská pokuta a třeba i podmínečné propuštění je minimálním trestem za takovýto exces, kterým zbytečně oslabil tým za vedení 1:0.

S velkou pravděpodobností se prohrou na Slovácku začne zabývat i vedení klubu, které dlouhodobě není spokojené s výsledky a hlavně předváděnou hrou ansámblu kouče Ščasného.

Najdete na Lidovky.cz