Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KOMENTÁŘ: Trnavští fanoušci brojí proti kouči. V atmosféře strachu se ale vyhrávat nedá

Sport

  7:08
Praha - V Trnavě to vře. Fanoušci místního fotbalového celku totiž brojí proti portugalskému kouči Ricardu Chéuovi. Nevadí jim ani tak výsledky jako to, že trenér odmítl snížení platu. Současná koronavirová pandemie přitom donutila mnoho klubů napříč Evropou sáhnout k úsporným opatřením, aby ekonomickou krizi zvládly. Ve velkém se snižují platy hráčům, trenérům i zaměstnancům. Právě Chéu se kvůli tomu dostal do mediální přestřelky s vedením Spartaku. Podle něj není fér, že zatímco jiným snižovali plat o 30 procent, jemu ho chtěli stáhnout hned o 50 procent, a dokonce až na patnáct měsíců.

Spartak Trnava má potíže s fanoušky foto: Facebook.com/Diskusia Trnavských Občanov

Nesouhlasným postojem si proti sobě poštval fanoušky, kteří ho chtějí donutit rezignovat. Dokonce dorazili na trénink týmu, což zástupce klubu vyděsilo, a na pomoc zavolali policii. Ta dohlížela, aby se trénujícím fotbalistům ani kouči nic nestalo.

Příznivci Trnavy jsou známí jako oddaní, ale zároveň hodně radikální fandové. Měli by se pořádně zamyslet nad tím, jak kontraproduktivní bude, když se hráči či trenéři budou bát chodit do práce. Těžko pak od nich lze očekávat stoprocentní výkony.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat