29. listopadu 2008 12:10 Lidovky.cz > Sport > Názory

Komu fandil Gottwald?

Většina českých fanoušků dává přednost anonymitě davu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Většina českých fanoušků dává přednost anonymitě davu. | foto: ČTK

PRAHA Mohlo by jít o docela povedenou legraci, kdyby se někdo v Česku nechal inspirovat a stejně jako britské Timesy sestavil místní žebříček nejhorších fotbalových fanoušků.

Na umístění v nejužší špičce existuje řada kandidátů. Co třeba komunistický předseda vlády Lubomír Štrougal, jehož spřízněnost se Spartou je obecně známá... Nebo Ivan Horník, guru fotbalové korupce, který stále navštěvuje zápasy Žižkova, ačkoliv ho současný ředitel klubu Vinš písemně prosí, ať s tím přestane a nevrhá na Viktorii nepříznivé světlo. Nabízí se ještě Zdeněk Urban alias Ritchie. Před pěti lety se stačil během jednoho dne oženit, opít, zajít na Bohemians a inzultovat tam asistenta sudího, čímž zařídil kontumaci utkání se Spartou a podepsal Klokanům sestup do druhé ligy.

Kdo by se propracoval na první místo? To není jisté. Tedy pokud historici bezpečně neurčí, komu fandil Klement Gottwald.

Najdete na Lidovky.cz