Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Názory

Krize? Ne, postupný ústup z pozic

České zklamání.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České zklamání. | foto: ČTK

PRAHA Mistrovství světa v neděli skončilo. Na další vrcholové měření sil hokejových mocností si budeme muset počkat až do února 2010 na olympiádu ve Vancouveru. Co nám švýcarský šampionát ukázal?

Že s českým hokejem není úplně vše v pořádku. I když krizí bych tuto situaci nenazýval. Proč? Jednoduše proto, že slovo krize se hodí pro náhlý stav, nikoliv pro něco, co se děje již delší dobu. Český hokej má totiž problémy delší dobu. Je to pro vás překvapivé tvrzení? Ale stačí se podívat na výsledky juniorských reprezentací, které pravidelně končí bez medailí, a z nichž osmnáctka má za sebou dokonce sestup z Divize A. Když máme slabé mladé ročníky, těžko můžeme mít silnou seniorskou reprezentaci.

Je však třeba si uvědomit také to, že generace, která právě pomalu končí, byla výjimečná. Desetiletí mezi lety 1996 a 2005 bylo nejúspěšnější v celé české i československé historii. A takové úspěchy nemůžeme mít neustále.

To ale neomlouvá současnou krizi. Jak je možné, že nejlepšími českými hráči na turnaji byli třicátníci Jágr nebo Čajánek? Proč extralize letos vládl Martin Straka? Lidé, kteří se pohybují v hokeji, se musí chytit za nos - a začít hledat chybu v sobě, ne v okolí. Je třeba, abychom si nastavili zrcadlo, vymysleli kolektivně (trenéři, manažeři, vedení svazu) řešení a toho se drželi. Ovšem ve sjednocení a domluvě vidím bohužel velký problém.

Co se týče celého šampionátu, myslím, že nabídl spoustu pěkných zápasů. Osobně jsem byl nadšený z finále. A musím říct, že Rusové mne velmi mile překvapili. Byli lepší, techničtější, lepší na puku, navíc se Kanaďanům vyrovnali i v přímočarosti a tvrdosti. Proto si myslím, že zaslouženě vyhráli. Velkou kvalitu mělo také utkání o bronz mezi Švédskem a USA. Nedělní program se stal skutečným vrcholem mistrovství světa a také celé sezony (nepočítáme-li play off NHL).

Chtěl bych vám nyní popřát příjemné slunečné období bez hokeje a věřím, že se opět v srpnu a září sejdeme na hokejových stadionech a třeba i na stránkách Lidovky.cz.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.

Najdete na Lidovky.cz