13. prosince 2014 14:24 Lidovky.cz > Sport > Názory

Sparta na Evropu má. Na další čekání s Lavičkou není čas

Trenér Sparty Vítězslav Lavička | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sparty Vítězslav Lavička | foto: MAFRA - Michal Sváček

PRAHA Utkání proti Malmö v předkole Ligy mistrů, s Plzní v domácí soutěži a v Evropské lize proti Bernu měla podobná pozadí. Jednalo se o klíčové bitvy podzimní části sezony, před nimiž fotbalisté Sparty prohlašovali, že jsou na ně psychicky i fyzicky připraveni. Jenže nebyli.

Navzdory lepší pozici (v evropských pohárech Pražanům stačily remízy) a roli favorita všechny tři zápasy prohráli. Letenský tým přitom tvoří kostru národního týmu, který na podzim nadchl české fanoušky předvedenou hrou a hlavně výsledky. 

ČTĚTE VÍCE

S výjimkou útoku (při absenci Lafaty) netrpí současná Sparta slabinami, které by bylo třeba záplatovat. Kádr dává smysl, stojí na zdravých základech a má vizi. To nejdůležitější však opakované nezvládá. 

Trenér Lavička vybudoval mužstvo s evropskými ambicemi, poslední krok ale už musí udělat někdo jiný. Ručičky trpělivosti ve Spartě tikají neúprosně rychle. Na další hořká zklamání není čas. Sparta potřebuje prorazit v Evropě. A tenhle kádr na to má. 

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky