27. března 2010 12:01 Lidovky.cz > Sport > Názory

Liga očima fanoušků: kapr se válí v bahně, klokani skáčou vysoko

Erich Brabec v souboji s Davidem Lafatou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Erich Brabec v souboji s Davidem Lafatou... | foto: ČTK

PRAHA Proč ještě nevyhodit kouče Jarolíma? Dokáže detektiv Štika zjistit pravý původ Kaprem chycených kapříků? Přeskočí klokani souseda z Vršovic a proč Jozefu Chovancovi cukají koutky? Nad těmito otázkami se pozastavila tradiční čtveřice fotbalových fanoušků, které vám Lidovky.cz opět přinášejí v nově zavedém kabátě pěkně pohromadě.

Sparťan: O vsazenou flašku se nebojím

ZDENĚK ŠALÉ

Je moc dobře, že jsou pryč doby, kdy člověk (rozuměj sparťan) musel v tabulce chvilku pátrat, než našel Spartu. Teď už je na první pohled jasné, kde Sparta je a kde do konce sezony hodlá zůstat. Při současné formě to nebude problém. Možná ti, co viděli remízu s Jabloncem řeknou, že je v ní kus štěstí. Když je fotbalový bůh na naší straně, radost nám to nezkazí. Třeba v Jablonci denně trénují, jak se trefit mimo branku ze dvou metrů. Kdo ví...

Když uvidíte po zápase v televizi Pepu Chovance, jak mu cukají koutky, hned je vám jasné, že v tomhle týmu vládne pohoda. Zkrátka ve chvíli, kdy "kluky sešívaný" už nebere v podstatě nikdo vážně, Teplice čeká klasicky uklopítané jaro a Jablonec s Ostravou jsou rádi za občasný bodík, by měl každý soudný fotbalový fanoušek vsadit na rudý titul minimálně flašku. Nevím jak vy, ale já svou flašku už vsadil a opravdu se o ni nebojím.

Jozef Chovanec.

Brňáci už raději dopředu říkají, že ani tento víkend nejedou na Letnou vyhrát. A není to jen proto, že by nechtěli , aby jim to kliďas Řepka vysvětlil. Od chvíle, kdy pravý srdcař Sionko převzal tahounství, se nemusí Sparta ničeho bát.

A že se v lize objevují noví Kapříci, ať už mají pravdu nebo jen čeří vodu, nás nemusí příliš trápit. Tyhle věci mají na starosti úplně jiné osoby a věřim, že si s tím poradí dobře. Takže si můžeme vklidu užívat kvalitní fotbal na Letné, kde rozehrávají koncert Libor, Bony, Tomáš a další. Největší problém pro nás představuje, zda si dát o přestávce ke klobáse jedno pivko nebo dvě. Tak by to mělo být.

Autor (27) je sparťanem navzdory tomu, že pochází ze slávisticko-bohemácké rodiny.

Baníkovec: Nasaďte detektiva Štiku

DANIEL ROJAN

Asi každého fandu nejlepšího klubu na světě napadlo, jaká je to škoda, že jsme o víkendu pustili všechny body nýmandům z Budějc. Kdybychom jihočeské zalezlé partyzány vyklepli, po středečním importu povinné výhry ze Střížkova mohlo být v Chacharátu velmi veselo. Takhle sice jsme stále ve hře o špicu, jenže ztráty jsou prostě znát.

Baník

Nezbývá, než se dívat s optimismem dopředu a věřit, že i ostatní budou klopýtat a zadrhávat se jako Pitkin. V pondělí se po dlouhé době vracíme domů na Bazaly, abychom pohostili sešívky. Se Slávkou však máme přímo otřesnou bilanci, proto je načase zarazit vršovickým jejich rejdy a ukázat, kdo je tady pánem. Vše nasvědčuje tomu, že se Jarolímovi vymkla situace z rukou, takže by bylo vhodné poopravit statistiky a zlepšit si náladu před finišem.

Na závěr ligy jsem fakt zvědavý. Na pozoru by asi měl být každý mančaft, který se teď potká se Střížkovem. Něco tam děsně zapáchá. Kapr jak známo žije u dna v bahně, doslova si v tomto prostředí libuje a jeho tlama je v detailu spíše nechutná.

Osobně si myslím, že buďto Drobisz a pár dalších tvarůžkářů dalo dohromady balík ze sázek a kluci se pak pokusili udělat ještě větší ránu, anebo si parta z FC Replika všechno vymyslela a spoléhá se, že chlupatí jsou úplní tupouni a zblajznou jim to i s navijákem. Zatím mi to krychle vážně nebere. Kapr se teď nejspíš cítí hrozně důležitě a neohroženě. Benga nejspíš budou muset nasadit detektiva Štiku.

Autor (41) je zatvrzelý konzervatista a hrdý Chachar, který ví, co znamená milovat svůj klub.

Slávista: Zkoušíme být horší a horší

MILOŠ CIHELKA

Říká se, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř. To je dozajista pravda a navíc je to často jediná útěcha. Je ovšem nutné experimentálně ověřovat platnost této lidové moudrosti zrovna na Slavii?

I když, co nás ještě může potkat hrůzostrašnějšího než tři góly od kandidáta na sestup a domácí výprask od do té doby zcela bezzubého Liberce? Pravda, v sestavě chybí kvůli zraněním řada klíčových hráčů. Ale to opravdu nikoho nenapadlo, že taková situace může nastat, když jsme tak bohorovně pouštěli do světa Suchého, Čelůstku, Skácela...?

Fotbalisté Slavie se omlouvají svým fanouškům.

Jistě, i přestupy a zraněními oslabený mančaft může uhrát slušné výsledky, nebo alespoň předvádět fotbal, na který se dá koukat. Předpokládá to ovšem, že je to tým, nikoliv skupina chlápků, z nichž se už polovina vidí někde jinde a zbytek se bojí přijít do kabiny, protože neví, zda a proč v příštím utkání skončí jako stopeři, v útoku nebo rovnou na tribuně.

Aby však nedošlo k nedorozumění - největší chybou by teď bylo odvolávat trenéra. S takto slušně řečeno rozklíženým ansáblem, kde není nikdo ochoten udělat krok navíc, by sezonu nezachránil asi nikdo. Má-li přijít trenérský zachránce, tak v létě a k čistému stolu. Jarolím zatím může zkusit dokázat, že je opravdu výjimečný kouč.
Stačí přece přejet Baník, vyřadit rudé z poháru a vyhrát ligové derby. Pokud se to čistě náhodou nepovede, nezbyde potom dooopravdy jediný důvod, proč by měl mužstvo dávat v létě dohromady zrovna on.

Autor (40) je tradicionalista ctící víru otců a zásadu, že krev není voda, i pokud jde o fotbal a věrnost Slavii.

Bohemák: Nejen dohnat. Předehnat Slavii

DANIEL CHALOUPKA

Poslední dvě kola se podle očekávání klokanům vydařila skvěle. Navíc díky tomu, že ostatní zápasy také skončily bez překvapení, otevírá se po výhře nad Mladou Boleslaví a remízou v Budějovicích před Bohemkou skvělá šance na umístění v horní polovině tabulky.

Sňozík opět prokázal reprezentační formu a touha rvát se o dobrý výsledek až do poslední minuty se konečně stává u Botiče normou.
Na evropské poháry to letos sice - a nepíše se mi to snadno - nevypadá. Nicméně předehnat sešívané by neměl být tak velký problém. Ztrácíme na ně pouhých sedm bodů a forma, fotbalové umění a týmový duch hrají jednoznačně v náš prospěch. Umístění před vršovickými sousedy by také mohlo být pěknou vzpruhou do další sezony.

Zajímavé je, že rudí podávají přibližně stejně kvalitní výkony jako my a stále jsou první. Jestli se však nezlepší, titul jim sebere sparťanské béčko dislokované v Plzni. Letenští se totiž nemohou spoléhat, že každý tým má svého Pekharta.

Tomáš Řepka v obležení fotbalistů Bohemians 1905

Hodně se v poslední době mluví o údajné korupční aféře na trase mezi Olomoucí a klubem kdysi známým jako Střížkov. Nedovoluji si soudit, kdo je v tomto skandálku ten hodný a kdo zlý. Nepochybuji ovšem, že kapr je ošklivý. Zároveň se musím ostře ohradit, proti tvrzení olomouckých fandů (jak dokumentoval opravdu velký snímek v deníku Sport), že "kapr je č...k."

Zmíněný orgán se totiž, pokud je správně použit, může stát spoluautorem velmi pěkných věcí. To se panu Kaprovi, jak jistě každý uzná, stát nemůže.

Autor (35) zažil mistrovskou a pohárovou sezonu jako malý chlapec a od té doby mu není pomoci.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!