21. listopadu 2008 17:08 Lidovky.cz > Sport > Názory

Lyžování dusí averze

Petr Záhrobský, bratr slavnější Šárky, na OH 2002. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Záhrobský, bratr slavnější Šárky, na OH 2002. | foto: ČTK

PRAHA Je to omšelá píseň, která rezonuje českým lyžováním. Neumannová, Janda, Sudová. Ti všichni se dostali do sporu s funkcionáři. Teď se do zástupu přiřadila Šárka Záhrobská.

Je téměř nepředstavitelné, aby nejlepší českou sjezdařku svaz vyřadil z reprezentace, a ona tak nemohla závodit. Na druhou stranu je pravda, že ve Světovém poháru nikdo nezávodí v jiné kombinéze, než jakou má reprezentační družstvo.

Rozhovor se šéfem svazu

Ať už ale funkcionáři rozhodnou jakkoli, zůstává jedno jisté. K takovým sporům by nedocházelo, pokud by spolu v lyžařském hnutí lidé komunikovali. Jenže to z mnoha důvodů neumějí a nedělají. Averze a spory, které se táhnou hluboko do minulosti, osobní zájmy a snaha urvat co nejvíc na úkor ostatních, to všechno paralyzuje chod svazu a efektivní tok peněz. Nutno spravedlivě podotknout, že to není výsada lyžařů, je to disciplína, v níž Češi vynikají obecně a v níž patří bohužel ke světové špičce.

Ke škodě všech.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz