13. prosince 2014 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Vrbovo dilema: Důvěru si zaslouží Čech. Že nechytá není ostuda

Petr Čech v dresu Chelsea. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech v dresu Chelsea. | foto: ČTK/AP

Pavel Vrba je přesně rok kormidelníkem fotbalové reprezentace. Za tu dobu s týmem stihl vzbudit velké naděje, následně vyvolat lehké rozpaky čekáním na dobré výsledky, ale hlavně nakonec zachytit vítěznou vlnu v kvalifikaci o Euro.

V nejbližších měsících Vrbu čeká zásadní rozhodnutí: bude dál v brance dávat přednost ostřílenému Petru Čechovi, či nabídne šanci perspektivnímu Tomáši Vaclíkovi?

Ano, Čech v Chelsea odchytal letos zatím jen šest zápasů, naposledy ve středu proti Sportingu ale opět prokázal, že spolehnutí na něj je. To, že zatím v klubovém souboji zaostává za vynikajícím Courtoisem, zas taková ostuda není.

Osobností měsíce října je brankář Petr Čech. K fotografování přistoupil s...
Petr Čech během děkovačky po utkání s Islandem.
Petr Čech (vlevo) a Filipe Luis.
Soustředěný výraz Petra Čecha.

O Vaclíkovi v basilejské brance nelze říct nic špatného, ale jeho šance by ještě měla přijít. Záleží na tom, jakou roli při Vrbově rozhodování budou hrát reprezentační zásluhy.

Aspoň on by měl Čechovi dát jasně najevo, že si dlouholetého tahouna fotbalový národ váží. Další nejistotu zkušený gólman jistě zapotřebí nemá...

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
59:18
Finové jdou ven z pásma.
59:12
Theodore namířil jen do Lankinenovy lapačky.
59:08
Oddechový čas pro Kanadu.

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...