Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Morálka nade vše

Vyřazovací boje na Euru se našeho fotbalu už netýkají, českým fotbalem teď totiž bohužel hýbou úplně jiné věci. Již delší dobu sledujeme na pokračování tragikomedii kolem volby nového trenéra, čerstvě pak další skandál ohledně morálky čelnů národního týmu (tím myslím tu poslední rvačku v hospodě).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petya 1.7.2008 9:28

Hrůza

Teda lidovky, dneska už asi může psát do novin každý hovado, protože tak stylistick y  a vůbec češtinsky hroznej článek uráží čtenáře, kteří oplývají aspoň špetkou inteligence.To  samé se týká i tajemného JAGa a jemu podobných. Existuje tam nějakej editor či sebecenzura? Hrůza! 

K! 30.6.2008 1:23

šroubek

Pěkně vám to šroubuje, pane Šroubek, ale psaní a uvažování nic moc. Bohužel, zdá se, že naši reprezentanti jsou pořád lepší fotbalisti než vy novinář. To, co jste zplodil, se jen tak nevidí. Vy jste opravdu ten pravej, kdo by měl někomu radit...

Stach 30.6.2008 11:44

Re: šroubek

Kdo má oči, vidí. Autor to napsal docela dobře - náš fotbal stojí za prd.

Pepa 30.6.2008 0:42

Ale to je DOBRE.

Az bude na zapasy chodit JESTE MIN lidi, treba s tim neco udelaji. A pokud ne tak az si Kostalove nakradou, tak se to rozpusti a bude no.....

Haf 29.6.2008 17:47

fotbalisti jen vodrážej morálku společnosti

ve který je in nemakat a přijít k velkejm prachům, jakýmkoli způsobem.

My sme jedna rodina, Špacír je náš hrdina !

mmf 29.6.2008 8:57

velmi vysoké procento i nejdražších fotbalistů jsou gipsy.cz

pokud se v článku hovořilo , že příčinou úpadku českého fotbalu je naprostá absence morálky , netýká se jen fotbalu , ale i hokeje .

PROČ BY KOPYTA , JEJICHŽ UMĚNÍ SPOČÍVÁ V HONĚNÍ MÍČE PO PLACU ( ANI TAM NEMAJÍ ZÁKLADNÍ VZDĚLÁNÍ ÚPLNÉ - technická úroveň našich hráčů je daleko za evropským průměrem , kondinčně  raději nemluvit ) , prostě doznání skutečnosti - jednoocí mezi slepými králi - a navíc , díky objednávce shora ( vláda idiotů) - chléb a hry  - jen , aby se nehovořilo o blbcích v parlamentu , i media vytvářejí kolem neumětelů v hokeji i fotbale ovzduší , jaká je to křivda , že nejsme mistry světa ( ve skoku na špek ) .

JAKÁ JE MORÁLKA SPOLEČNOSTI , ZE KTERÉ SE REKRUTUJÍ "REPREZENTANTI" VE SPORTU, TAKOVÁ JE MORÁLKA I NA HŘIŠTÍCH . Když tupý idiot řepka může jezdit v Lamborghini , tak není co dodat . Pokud fanoušci sami nevypískají tuto pseudošlechtu z hřišť ( možná i se soudci a trenéry ) a nedají  najevo prázdnými ochozy na stadionech , že TOHO   HNUSU UŽ BYLO VŠUDE AŽ PŘÍLIŠ ,

ANI V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ NEBUDE NIC LEPŠÍ A ZDE UŽ ZBÝVÁJÍ  JEN GENERÁLNÍ STÁVKY .RvRvRv

novaz 28.6.2008 16:48

je to blbinec

Ve sportu se točí příliš mnoho peněz. Průměrně inteligentní jedinci, mnohdy pdprůměrně inteligentní , viz někteří naši fotbalisté, mají za jednu dvě sezony venku vystaráno a nejde jim už vůbec o nic. Případ Milana Baroše je více než výmluvný. Talentovaný mladý fotbalisty, kterému velké peníze zcela podlomily morálku, vůli i čest. Je to těžké, vím, ale vidím to takto.

novaz 28.6.2008 16:49

Re: je to blbinec

...talentovaný mladý fotbalista, pochopitelně. Omlouvám se.

lahman 29.6.2008 11:24

Re: je to blbinec

Rosický hraje 2 roky za Arsenál a po golu líbá dres a znak Arsenálu. Toto gesto jsem u Rosického ale ani u jiného reprezentanta při repre utkání neviděl.

al 27.6.2008 10:14

a ještě doplnění ohledně novinářů

předchozí diskutující mají pravdu v tom, že novináři bohužel normální uvažování nepodporují, naopak. Chtělo by to rešerši článků o geniálním stratégovi / a naopak o překonaném systému a chybějícíc komunikaci / od stejných autorů. Rovněž i Petr Čech, jednou nejlepší brankář planety / tedy prakticky vesmíru /, jindy člen týmu hlupáků mistrovství. Střízlivost a rozum se potlačí, dopředu se dostanou emoce, výkřiky, nadsázky - možná si stále někdo v novinách myslí, že to " zabírá " . Chudáci fotbalisté si to přečtou / kdo by o sobě nečetl rád, že je nejlepší na planetě ? / a neštěstí v hlavách je hotovo.

Bohužel se smazal rozdíl mezi bulvárem, vykřikujícím nesmyslná citoslovce a odborným časopisem nebo novinami, kde se střízlivě rozebírá sportovní výkon, případně sestava a podobně. Deník Sport je katastrofa - je to vlastně jen nosič reklamy. Televizní komentátoři " přepisují dějiny " místo aby se snažili o odstup a odbornost.

al 27.6.2008 10:07

koukám, že lhaní si do kapsy pokračuje i v diskusi

tedy u mnoha diskutujících - nic se nestalo, mistrovství jsme neodbyli, trenér nebyl arogantní a chlapci mají na nějaké to kočkování právo. Absence morálky je bohužel přítomna nejen ve fotbale.

Nejvíc souhlasím s tou větou, dříve chtěli sportovci něco dokázat, nyní si chtějí jen užít. Proto ty neúspěchy v týmových hrách a naopak / někdy málo doceňované / úspěchy v individuálních sportech - rychlobruslení, lyžování, atletika. Prostě tolik stejně / správně / motivovaných sportovců do jednoho týmu se neposkládá. Určitě nejsou všichni stejní, ale o tom přece autor příspěvku nepsal.

pavel 26.6.2008 13:40

Ublížení na zdraví

Pokud je fakt , že do člověka  kopal na zemi a způsobil mu zranění, nejde už o rvačku.  Jde o trestný čin ublížení na zdraví, víte ? Rvačka končí, když jeden leží. Na stránkách Aha je vše zdokumentováno. Je to sice AHA, ale ty fotky a popis očitých svědků... To jsem zvědav, co se teď  bude dít.  Normálně totiž za totéž lidi chodí k soudu. A ten nepřijme zlomené srdce či co jako omluvu, že selhalo moje chování tak, že jsem kopal do ležícího člověka.

Bobo 25.6.2008 14:59

No

Košťál je takový jaký je už dlouho, Brucknerova strategie byla stejná už dlouhou dobu.Vidět to až teď je od českých sportovních novinářů přinejmenším zarážející neprofesionalita . Měli by si v archivu přečíst své články s titulky jako Češi blízko k postupu a pod které produkovali před zápasem s Portugalskem. Kdyby nedostala reprezentace na frak byl by dál Bruckner geniální stratég , naši zlatí hoši atd. Myslím , že jsem na tomto mistrovství vyhráli jednoznačně v lhaní si do vlastní kapsy. Hašek má bohužel pravdu.

treda 26.6.2008 7:14

Re: No

to je toho,že si dali kluci po nosu,novináři mne nezajímají,mně je jedno,kdy a jak,se vyspí z delíria,dávno jejich slátaniny nečtu.

zpetak 27.6.2008 19:11

Re: Re: No

To je špatné, že je to Vám jedno. Tito lidé totiž ukazují celkovou morální a mravní hladinu naší společnosti......... Myslím si, že je i Vám jasné na jaké výši, či lépe řečeno, v jaké hloubce se nachází. 

Štváč 25.6.2008 12:50

Aroganci vidí

u Košťála i u Brücknera. Když to dva neumětelové dotáhli tak daleko, tak proč ne my ?

Kane 25.6.2008 12:26

Autor článku

Neuvádí, zda byli napadeni či naopak, prostě rvačka, nerozlišuje. A napsat na základě informací z bulvárních deníků moralizující článek je chabá novinařina.

mr. Q. 25.6.2008 12:48

Re: Autor článku

No tak já myslím, že Fenin už potvrdil, že se fakt prali. Navíc skutečně slušný člověk (vzor pro mládež) raději nechá hlupáka hlupákem a odejde

Jan 25.6.2008 11:38

Morálka peněz

je alfou a omegou ve sportu, nejen ve fotbalu. Proč by si dopovaní gladiátoři, kteří už nemusí bojovat o život, nepovyrazili? Žádná intelektuální elita národa to není, tak proč se pohoršovat. Trochu pokrytecké a "wlastenské".

Vladimír 25.6.2008 11:30

Nač se rozčilovat

Jeden můj nadřízený kdysi říkal větu - proč se těm fotbalistům divíte,tolik hlaviček za život musí zanechat následky.Ale te´d vážně,proč je tahle diskuze,zase jen aby se prodával bulvár.Proč chceme,aby fotbalisti byli bohové se svatozářemi.Pokud to udělají na soustředění,nebo před zápasem,tak je to problém.Ale proč by se te´d nemohli zhvízdat a poprat,jsou to přeci normální lidi jako ostatní.A psát,že budoucí trener má první problém je neuvěřitelná hovadina.Proč by měl řešit,co dělají v době volna?

Jirka 25.6.2008 10:40

nejen reprezentanti

Olomoucká perla Hartig zařadil bary do svého léčebného režimu, když byl na neschopence. Mizerní a přeplacení herci jak řekla jedna královna.

Ronaldo 25.6.2008 10:32

Pseudomoralizování

Proč by se fotbalisté nemohli jít ve volnu po sezóně pobavit do baru??? Jestli se strhla nějaká marginální šarvátka - i to se může stát, kdo to v baru ještě nikdy neviděl??? Kde je vůbec psáno, že za ni mohou fotbalisté? Kde je důkaz, že Košťál věděl o nějakých úplatcích. Žádný odposlech nebo jiný důkaz něco takového byť jen nenaznačil. Prostě klasický článek, jen dohady, drby, fakta žádná...

Jirka 25.6.2008 10:42

Re: Pseudomoralizování

Proč by se rozhodčí nemohl nechat uplatit. Je to přece jen člověk.

polda 25.6.2008 9:58

moc pěkné !!!

R^....takže souhlasíme všichni,že Chovanec bude opět trénérem:-D

Horst 26.6.2008 10:21

Re: moc pěkné !!!

A Řepka kapitánem.

jouda 25.6.2008 9:51

velmi výstižné!

"Co taky se zvlčilou smečkou pseudohvězd, které se nyní vydávají za fotbalové reprezentanty?" - nakopat do zadku a poslat zpátky k lopatě, kam patří, spolu s tzv. fanoušky

Tonda 25.6.2008 9:39

Ne každý je tak hrozný a všechno tak hezky černobílé

Pane Šroubek, pohybuji se v prostředí fotbalu od svých šesti let a spousta věcí mě na něm štve. Ale takovýto jednoznačný soud (házet všechny reprezentanty do jednoho pytle) bych nikdy neudělal. Rozdíl mezi fotbalisty tehdy a teď tak propastný jak říkáte není a už vůbec neříkejte že jsou všichni jenom průměrní (to teda nejsou) a bez morálky. Fotbalisté nejsou svatoušci ani výkvět inteligence, jsou to normální kluci a nedivte se, že jako ostatní kluci sechtějí bavit. To bylo i tehdy, jen se to nikdy nedostalo ven. A stejně jako ostatní kluci se někdy porvou a proč z toho hned dělat závěry o morálce. A prostitutky? Vsadím se, že kdybyste Vy měl na ně peníze, tak byste si s tou myšlenkou aspoň pohrával. A být v takové situaci v partě to realizoval byste to jedna-dvě. Sakra, proč po nich chceme víc než po jiných? Nejsou to přece politici abysme na ně kladli takové požadavky jen proto, že umí hrát fotbal, vydělávají peníze a je na ně vidět! O jejich morálce se můžeme bavit podle mě jen v souvislosti s jejich herní morálkou na hřišti. A tam jsem žádné odsouzeníhodné výkony na půl plynu, jak zmiňujete, nezaznamenal. Jestli se Vám zdálo, že takové někdy byly, tak já budu zas radikálně tvrdit, že nerozumíte vůbec fotbalu.

jouda 25.6.2008 9:53

Re: Ne každý je tak hrozný a všechno tak hezky černobílé

Toníku, ty svatá prostoto - jestli ti nepřipadá výkon v zápase s Turky odsouzeníhodný, na půl plynu a k smíchu, tak mi řekni, čím se od šesti let ve fotbale zabýváš. Výlovem kapříků snad?

Petr Bakovský 25.6.2008 10:23

Re: Re: Ne každý je tak hrozný a všechno tak hezky černobílé

Výkon v zápase s Turky mi nepřipadá ani odsouzeníhodný, ani  na půl plynu. Půl zápasu hráli skvěle, půl zápasu hráli blbě (ale ne na půl plynu) a nakonec prohráli.  Ostatně Chorvati to  taky neudrželi , ač jim stačilo vydržet pouhý dvě minutky.... Takže  souhlasím s Tondou

Brum 26.6.2008 15:32

Re: Re: Ne každý je tak hrozný a všechno tak hezky černobílé

R^ Ani nemluvě o celém utkání se Švýcary a druhé půlce s Portugalci. Ale jak pravíš - svatá prostota. A už od šesti let.


Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z IMEX group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...