23. prosince 2008 12:44 Lidovky.cz > Sport > Názory

Návrat? Raději ne

Bojovník Pavel Nedvěd v milovaném dresu Juventusu Turín. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bojovník Pavel Nedvěd v milovaném dresu Juventusu Turín. | foto: AFP

PRAHA Pavel Nedvěd je po odehraném podzimu nejlepším českým fotbalistou. Tedy alespoň podle mínění novinářů. Tento fakt jen znovu nastolí debaty o tom, zda by se Nedvěd měl vrátit do reprezentačního týmu, s nímž se rozloučil po mistrovství světa v Německu před více než dvěma lety.

 Není pochyb o tom, že výkonnostně by Nedvěd do národního týmu patřil a není patrně ani pochyb o tom, že kdyby se "Grande Paolo" chtěl vrátit, uvítají ho reprezentanti a kouč Rada s otevřenou náručí.

A přestože by týmu zcela jistě pomohl v nepříliš dobře rozehrané skupině o postup na mistrovství světa v roce 2010, nebyl by jeho případný návrat moudrý. Ani pro reprezentaci, ani pro Nedvěda samotného. Národní tým totiž musí vybudovat jádro kolem mladších hráčů. A to by v případě, že by v týmu byl Nedvěd, šlo velice těžko. A v případě neúspěchu by se Nedvěd stal snadným cílem pro kritiky. A to si záložník Juventusu nezaslouží.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz