15. září 2014 18:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Nad českým tenisem se stahují mračna

Radek Štěpánek se po zranění teprve vrací do tréninkového zápřahu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek se po zranění teprve vrací do tréninkového zápřahu. | foto: ČTK/AP

PRAHA Konec daviscupových žní je tu, Berdych se Štěpánkem se možná už nikdy v jednom týmu nesejdou. Berdych touží po vítězství na grandslamu, kvůli čemuž zvažuje spolupráci s Ivanem Lendlem. A pokud by Štěpánek, téměř šestatřicetiletý hrdina dvou finále, už reprezentovat nechtěl, nikdo by mu to nemohl mít za zlé.

Štěpánek se v pozápasových bolestech o budoucnosti své i týmu bavit nechtěl, ale tenisový fanoušek se ptát musí. Co tedy bude dál?

Nápovědu k tomu, jak by vypadal daviscupový tým bez dvou tahounů, přitom dal sám kapitán Navrátil: „I kdyby kluci čtyřhru vyhráli, představoval jsem si nedělní dvouhry a naději na vítězství jsem neviděl.“

Lukáš Rosol zkrátka i přes nesporné úspěchy, jako je vítězství nad Nadalem, není Berdych. A Jiří Veselý je na roli týmového lídra ještě příliš mladý.

Čekají nás tedy skromnější roky a boj o záchranu ve světové skupině? Těžko říct, pokud ale Berdych pod Lendlem dosáhne na grandslamový titul, tenisový optimismus bude rázem zpět.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!