1. května 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Sparťané, Baroš není svatoušek. Ale v kádru by ho chtěl mít každý, i vy

Milan Baroš se raduje z vítězného gólu do sítě Sparty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Baroš se raduje z vítězného gólu do sítě Sparty. | foto: ČTK

Nikdo jiný nerozděluje fotbalové fanoušky u nás více než Milan Baroš. Fanoušci ostravského Baníku svého odchovance a současného kapitána milují nade vše, soupeři a jeho fanoušci jej kvůli jeho chování na hřišti nenávidí.

„S veškerým respektem ke kariéře Milana Baroše a pochopením jeho oddanosti Baníku, který je v nelehké situaci, bylo jeho chování na hřišti daleko za hranicí fair-play a slušného chování,“ stojí v tiskové zprávě fotbalové Sparty po sobotní prohře 2:3 ve 26. kole na hřišti Baníku.

Vítězný gól vstřelil v 86. minutě právě 36letý vítěz Ligy mistrů z roku 2005 a nejlepší střelec EURO 2004. Podle sparťanů k němu však vůbec nemělo dojít, protože prý Baroš už dávno neměl být na hřišti.

„Benevolence rozhodčích byla zcela nepochopitelná a absurdní. Obzvláště při jeho faulech na Kayu a Frýdka či při nakopnutí míče na hlavního rozhodčího. Všechny zmíněné momenty se obešly bez udělení žluté karty,“ stojí dále v prohlášení sparťanů.

Ještě dál šel v pozápasovém hodnocení pro televizi O2 Sport trenér Sparty Pavel Hapal. „Vůbec to nechápu, vítězný gól nám dal člověk (Baroš), který už v tu dobu neměl být dávno na hřišti. Je nepředstavitelné, co mu všechno projde.“

Co je to však proti radosti baníkovců a samotného Baroše z tříbodového zisku, díky němuž ztrácí v tabulce patnáctá Ostrava na záchranu už jen bod. 

Baník Ostrava vs. Sparta. Milan Baroš slaví první branku v síti hostí.
Baník Ostrava vs. Sparta. Domácí Milan Baroš slaví vítěznou trefu, Lukáš...

S devíti góly nejlepší střelec Baníku v této sezoně se chová jako ryzí kapitán. Veškerou pozornost strhne na sebe, využívá a často zneužívá svého jména v tlaku na rozhodčího, pomáhá si často fauly, které mu sudí tolerují.

Všechno proto, aby pomohl svému milovanému klubu po tragickém podzimu k záchraně v nejvyšší soutěži. A to se mu přesně daří. Baník vyhrál tři z posledních čtyř ligových kol a velkou zásluhu na tom měl právě rodák z Vigantic.

Sám o sobě říká, že devadesát minut své soupeře uráží, tvrdě je atakuje a provokuje je a pak je schopen všechno hodit za hlavu a podat všem soupeřům ruku. 

Jako pravý válečník jde však svým zaujetím svým spoluhráčům příkladem a častokrát je strhne k nevídaným výkonům. A vypadá to, že je dotáhne i za záchranou, což by bylo po 20. kole takřka nepředsatavitelné.

Ano, Milan Baroš není svatoušek. Ale takového muže by chtěl mít v kádru zvlášť v rozhodujících zápasech každý. I vy, sparťané!

Najdete na Lidovky.cz