Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

KOMENTÁŘ: Pravidla pro sportovce? Vypadá to, jako by Babiš a spol. znali tělocvičny jen z rychlíku

ČUS rozporuje vyhlášení vlády. foto: Lidovky.cz

Názor
PRAHA - Postupné uvolňování omezení kvůli pandemii nového koronaviru se týká také sportu. Na první pohled se to její jako radostná zpráva, při bližším zkoumání tomu ale tak úplně není.
  5:00

Nejde ani tak o omezení počtu osob na sportovištích, nebo později i tělocvičnách a posilovnách, jde o nesmyslná nařízení na omezení pohybu na toaletách či ve sprchách.

A to nemluvě o tom, že utrum mají aktuálně bojové sporty.

Česká basketbalistka Petra Holešínská
Spolumajitel organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný

Skoro se nabízí myšlenka, kolik z členů vlády kdy navštívila někdy posilovnu či nějaké jakékoliv jiné sportoviště při jiné příležitosti, než se jen zviditelnit při otevření, či vítání úspěšného reprezentanta.

Jít třeba na dvě hodiny zvedat železa a mít naprosto omezené možnosti si odskočit (budou policisté stát na každém záchodě posilovny v zemi?), nebo se poté umýt a převléknout?

Opravdu je větší riziko nákazy ve sprše, než při cestě MHD, kdy jste zpocení (smradlaví)? Zvláště nyní, kdy těžko budete cestovat v péřové bundě, takže hrozí prochladnutí, onemocnění, které vám sníží imunitu.

Nemluvě o tom, že řadu cviků bez asistence provádět jednoduše nejde.

Hlavně, že ve stejné době už budou otevřené trhy (rozuměj tržnice), obchody či autoškoly...

Že jde o hloupé a nedůležité nářky? Ne, při sportu se potřebujete jednoduše cítit pohodlně, jinak těžko může tato aktivita naplnit svá poslání, mezi které patří i zregenerování ducha, psychiky mi jiné prostřednictvím vyplavování endorfinu, tzv. „hormonu štěstí“.

Což rozhodně není v současnosti zanedbatelná záležitost.

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat