17. července 2008 11:47 Lidovky.cz > Sport > Názory

Nezruinujte pokladnu ČOV

Hurá do Pekingu!  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hurá do Pekingu! | foto: Lidové noviny

PRAHA Hlásíme splnění úkolu. Podobná slova museli v dobách předrevolučních mumlat úspěšní sportovci po návratu z olympiád před politiky na Pražském hradě. V naší zemi se plánovalo všechno, i olympijské medaile.

Teď už se sport neplánuje, protože se zjistilo, že je to blbost. Sportovci nejsou roboti a dramatické bitvy o medaile nelze naprogramovat. Jak jen dopředu odhadnout závan vánku, či komu bude chybět pár nicotných centimetrů?

A tak ani šéf ČOV Milan Jirásek neplánuje a pouze podotýká, že by osm medailí v Pekingu považoval za úspěch. Mluví o stejném počtu medailí, jaký se urodil české výpravě i na předchozích dvou olympiádách.

Když se přání naplní, bezva, když ne, svět se nezboří. Vždyť jde jen o sport, ne? Věc má ale i svůj rub. Za zlato se totiž vyplatí milion, triumf basketbalistek by pak pokladnu ČOV provětral o 3,6 milionu. Takže vážení sportovci – všude se šetří, tudíž v Číně raději občas spíše tak nějak pianko... Ano?!

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Mladí ztrácejí chuť na sex. Závislost na pornu stoupá, říká sexuoložka

Petra Sejbalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Sex je všude kolem nás, děti a dospívající vyrůstají s internetovou pornografií. Rodiče by si neměli myslet, že děti na...

INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o  něco zdravěji
INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o něco zdravěji

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?