21. března 2015 10:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Jedno místo navíc přijde vhod. Mladíci, teď nastal váš čas

Čeští biatlonisté. Zleva: Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čeští biatlonisté. Zleva: Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

Tak trochu ve stínu právě skončeného mistrovství světa finišuje Světový pohár v biatlonu. Při poslední zastávce v Chanty-Mansijsku to bylo vidět i na výsledcích českých závodníků ve čtvrtečním sprintu. Nejlepší výkon předvedl Michal Šlesingr patnáctým místem, Ondřej Moravec dojel až na 38. příčce a nemocný Jaroslav Soukup v průběhu závodu odstoupil.

To nejdůležitější se však českým mužům povedlo: těsně uhájili páté místo v poháru národů. V příští sezoně proto mohou do závodů nasadit šest závodníků místo dosavadních pěti.

Na první pohled to vypadá jako nepodstatná maličkost. Ale je potřeba si uvědomit, že každému z klíčového tria Moravec–Šlesingr–Soukup je už přes třicet, a je tedy ten pravý čas, aby za ně začala dorůstat nová generace. A té přijde možnost pravidelně získávat zkušenosti ve Světovém poháru zatraceně vhod.

Biatlonistka Michal Šlesingr v Chanty-Mansijsku.
Ondřej Moravec s kompletní medailovou sbírkou z mistrovství světa v Kontiolahti.

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?