7. března 2015 10:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Klobouk dolů před Djokovičem. Takhle se má pracovat s fanoušky

Radující se Novak Djokovič. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radující se Novak Djokovič. | foto: Reuters

Otázku, jak přiblížit divákům z netradičních sportovních měst světový tenis, vyřešil srbský svaz následovně: 1. kolo Davisova poháru mezi Srbskem a Chorvatskem se neuspořádá v Bělehradě, ale v provinčním Kraljevu, které má asi 63 tisíc obyvatel.

Sympatické gesto! Bohužel však nedotažené. Vyvstal totiž problém. Do prodeje putovalo jen několik desítek lístků. Na drtivou většinu fanoušků, kteří i nocovali před pokladnami, se vůbec nedostalo.

Na každý hrací den bylo přitom vytištěno přes 3200 vstupenek. Ty se však ztratily – nejspíš v rukou překupníků. Vznikla tak jednoduchá rovnice: pokud diváci nechtějí podporovat vychytralé obchodníky, neuvidí hrát nejlepšího tenistu současnosti Novaka Djokoviče.

Obětí u sítě. Djokovič porazil Wawrinku 3:2 na sety.
Srbský tenista Novak Djokovič během finále Australian Open.

Samotnou světovou jedničku situace znechutila. Podle ní je jasné, že dochází k podvodu. Jelikož si tenista příznivců váží, udělal příkladný krok: svůj trénink zpřístupnil veřejnosti. Svazu tím názorně předvedl, jak se má s fanoušky pracovat.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.