Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nový muž pro Spartu: Advokát Hrdlička bude ladit přestupy. Pomůže to Rosickému?

Sport

  9:00
PRAHA - Jeden důležitý muž z fotbalové Sparty odchází, jiný přichází. Bývalý generální manažer a dosluhující místopředseda představenstva Adam Kotalík v minulých letech zásadně zodpovídal za složení týmu a jeho výsledky, které byly vzhledem k ambicím Letenských neúspěšné.

Advokát Petr Hrdlička. foto: sparta.cz

Rozhodčí a video zase řádili. Zpackali zápas na Spartě, Olomouci nesmyslně sebrali obrovskou šanci proti Slavii

Poté, co před dvěma lety Tomáš Rosický ukončil kariéru, začal bývalou hvězdu zasvěcovat do manažerské práce a postupně mu část úkonů předával.

Před týdnem Sparta oznámila, že Kotalík v klubu končí a na Rosického přejdou veškeré pravomoce spojené se sportovním úsekem vyjma samotného uzavírání smluv s hráči, jejich agenty a kluby. 

Na tuto práci si Pražané najímají advokáta Petra Hrdličku. Půjde hlavně o to, aby Rosický, pro něhož je vrcholná manažerská funkce stále novým řemeslem, měl co největší komfort pro hledání posil, jednání a řešení strategie. 

Mnoho fanoušků totiž právě Kotalíkovi přičítá hlavní vinu za dlouhý úspěchový půst, a že by začali podobně nahlížet i na klubovou legendu Rosického, jehož angažmá ve vedení budí velké naděje, je pro Spartu zlý sen.

Většina vlád selže. Mladí se do deseti let chopí revoluce, soudí Cílek

Premium Václav Cílek, geolog a klimatolog, věří, že se blížíme k civilizačnímu zlomu. Ústí k němu nabalující se krize a vidina...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat