21. dubna 2017 12:15 Lidovky.cz > Sport > Názory

On nebaví. Smarty chtěl uctít zesnulou legendu, místo toho památku Bubníka zhanobil

Tohle Dominik Hašek a správci facebookového profilu Smartyho přehnali. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tohle Dominik Hašek a správci facebookového profilu Smartyho přehnali. | foto: MAFRA - Ota Bartovský

PRAHA Snídaně se dvěma nožičkami a volským okem, k tomu sklenice se Smartym a pod tímto obrázkem reklama na zmíněný nápoj a u ní spousta smajlíku. Na reklamě nápoje Dominika Haška by nebylo nic zvláštního, kdyby nebyla nevkusně umístěna u nekrologu Augustina Bubníka, hokejového mistra světa z roku 1949, který v úterý zemřel ve věku 88 let.

Snídat na nekrologu muže, kterého po vykonstruovaném procesu v roce 1950 mučili stejně jako další jeho tehdejší spoluhráče z reprezentace komunisté, to už je sama o sobě silná káva.

Ale dělat si u toho reklamu? To majitel Smarty drinku Dominik Hašek přehnal. Zvlášť když k ní nevkusně přidal několik smajlíků.

Augustin Bubník
Nejlepší český gólman všech dob Dominik Hašek.

Hokejová legenda z generace o 40 let mladší než Bubník doposud udivovala jen tím, jak si kazí jméno záměrně či nezáměrně amatérským marketingem Smartyho.

Ale tentokrát zašla za hranu nejen vkusu, ale i úcty k zesnulé legendě. Ať už příspěvek vymyslel kdokoli, měl by se za něj Hašek Bubníkově rodině omluvit.

Ostatně. Jak by se Dominátorovi líbilo, kdyby někdo snídal nad jeho nekrologem a dělal si u toho reklamu?

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.