13. dubna 2018 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Pálení mostů k biatlonu. Koukalová v knize vznáší závažná obvinění

Zlatá štafety na mistrovství světa ve složení (zleva) Michal Šlesingr, Veronika... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlatá štafety na mistrovství světa ve složení (zleva) Michal Šlesingr, Veronika... | foto: Český biatlon - Petr Slavík

PRAHA Autobiografická kniha Gabriely Koukalové není pozitivní. Život nejúspěšnější české biatlonistky je v ní dlážděn nepochopením, spory s reprezentačními kolegyněmi či anorexií, která v posledních dnech tolik rozvířila veřejnou debatu v naší kotlině.

Neměla by ale zapadnout ani pasáž, v níž Koukalová obviňuje svého juniorského trenéra Jindřicha Šikolu – toho, jenž měl nepřímo zapříčinit její poruchu příjmu potravy a jenž ihned nařčení radikálně popřel –, že mladé závodnici na juniorském MS v Kanadě v roce 2009 nepozorovaně „přecvakal“ zbraň.

„Rány mi lítaly všude možně, udělala jsem čtyři chyby, ale hlavně jsem z toho byla tak rozladěná, že jsem i hůř běžela a skončila až patnáctá,“ píše Koukalová. Další den si prý biatlonistka udělala na zbrani rysky, a když před závodem otevřela vak se zbraní, mířidla byla opět posunutá. 

„Nikdy to nepřiznal, ale ať si sáhne do svědomí,“ vznáší závažné obvinění Koukalová. 

Gabriela Koukalová pózuje se svou biografií Jiná.
biatlon, ženy, Presque Isle

Údajnou Šikolovou motivací mělo být zabránit tomu, aby Koukalová byla lepší než jeho oblíbená svěřenkyně Veronika Vítková. Právě pasáže o nezdravé rivalitě obou výjimečných žen českého biatlonu jsou asi nejpůsobivějším čtením z celé knihy.

A také pálením mostů, případný budoucí návrat Gabriely do reprezentace se nyní jeví téměř nereálně...