Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podivný polopravdozvěst. Je opravdu Zacha hokejovým spasitelem?

Sport

  13:11
PRAHA - Takové haló okolo národního výběru do dvaceti let český hokej nepamatuje. Může za to jediný muž – Pavel Zacha starší.

Souboj u hrazení. David Kaše vs. Luca Hischier. foto: ČTK/AP

Otec ještě nezletilého jmenovce se dva dny po vyřazení Čechů ve čtvrtfinále mistrovství světa se Slovenskem tvrdě obul do trenéra Přerosta. Na svém blogu vylíčil skandální praktiky nejen v juniorské reprezentaci, ale i v celém mládežnickém hokeji a postěžoval si, že jeho koncepci řešení dosud nikdo ze svazu řádně nevyslyšel.

Jen pro připomenutí, o kom je řeč – že bude malý Pavel hrát NHL, rozhodl Zacha starší ještě před synovým narozením. Svému snu podřídil úplně (vážně úplně) vše. Vymyslel si revoluční způsob výchovy zaměřený na vrcholový úspěch s vlastními dětmi, který nazval kamevéda, a ve světě nemá obdoby.

Zacha se odvolává na to, že jeho pohled sdílí i uznávaný kritik českých poměrů Jaroslav Holík. Ano, Holík skutečně mluví o všudypřítomné protekci a laxním tréninku. I on však například neustále zdůrazňuje nutnost školního vzdělání, stejně jako na to apeloval v rozhovoru pro Lidovky.cz další zlatý trenér Josef Augusta.

ČTĚTE TAKÉ

Zacha šel v podřízení sportovnímu úspěchu i za tuto hranu. Po synově ukončení základní školy vnímá studium jako zcela podružnou záležitost. „Za úspěšnou maturitu budu považovat to, když bude Pavel v prvním kole draftu NHL,“ prohlásil před rokem hrdě pro Novinky.cz.

O tom, že mládežnický hokej nefunguje ideálně, není pochyb. Je však právě tento revolucionář tím pravým nositelem spásné pravdy? Verzi jeho drbů už popřeli i někteří hráči. Zachovu pravdu je třeba dělit minimálně dvěma, pak může být užitečná.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat